Medreseye Zarar Veren Genç Cezasız Kalmadı

Sivas’ta kent merkezinde bulunan tarihi medresesinin duvarına sosyal medya hesabını yazan genç cezasız bırakılmadı.

Sivas’ta bulunan Selçuklu döneminden kalma medresenin duvarına bir genç kişisel sosyal medya hesabını yazınca olanlar oldu. Boya ile duvara yazılan yazı çevredekilerin dikkatini çekince polis ekiplerine şikayet edildi. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri duvara yazılan hesaptan yazı yazan gencin kimliğini kısa sürede belirleyerek yakaladı. Tarihi dokuya zarar verdiği gerekçesi ile para cezasına çarptırılan genç yaptığından pişman olduğunu dile getirerek bu durumun tekrarlanmayacağını söyledi.


SOSYAL MEDYA HESABINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Sivas Valisi tarafından yapılan açıklamada ise 800 yıllık tarihi dokuya bilinçsizce zarar veren kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bilgisi verildi. Vali “Bu cezanın aynı suçu işleyenlere caydırıcı olması bakımından örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Ülkemizin dört bir köşesinde bu durumla karşı karşıyayız. Gençlerimiz bu konuda bilinçlendirilmeli. Tarihi alanlara yazılan yazılar ülkemize gelen turistleri şaşırtıyor, bu durum ülkemiz adına kabul edilebilir değil.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan tarihi dokuya zarar veren genç, duvara yazdığı sosyal medya hesabından Sivas halkından ve validen özür dileyerek pişman olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı