Meclis’te Sahte Bal İddialarına Tarım Bakanlığı’ndan Cevap Geldi

Meclis kantininde satışı yasaklanan bal olduğu iddiası ardından açıklama yapan Bakanlık, yapılan denetimde ürüne rastlanmadığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, TBMM kantininde “sahte bal” satıldığı söylentileri ile alakalı,” İddialara konu satış yerinde gerçekleştirilen inceleme ve denetimde, daha önce Bakanlığımız tarafından kamuoyuna açıklanan (ifşa edilen) söz hususu şirketin D.B.1/4 parti numaralı ürününe rastlanmamıştır” açıklamasını yaptı.


TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Tarım ve Orman Bakanlığından paylaşılan açıklamada, bazı basın ve yayın organları ile sosyal medyada, İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş’un öne sürerek gündeme getirdiği “Türkiye Büyük Millet Meclisi kantininde, taklit, tağşiş vb. nedenlerle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından satışı yasaklanan ve ifşa edilen malların satıldığını iddia etmesi sebebiyle açıklama yapılmasına gerek görüldüğü ifade edildi.

“MECLİS KANTİNİNDE ÜRÜNE RASTLANMADI”

Kamuoyuna yansıyan söylentiler üstüne Bakanlık gıda kontrol yetkilileri tarafından 22 Kasım 2019 tarihinde ilgili işletmeye gidilerek inceleme ve denetimler gerçekleştirildiğine dikkat çekilerek, “Söylentilere konu satış noktasında gerçekleştirilen inceleme ve denetimde, daha önce Bakanlığımız tarafından kamuoyuna açıklanan (ifşa edilen) söz hususu şirketin D.B.1/4 parti numaralı ürününe denk gelinmemiştir. Ayrıca söz hususu şirketin iş yerinde olan ürünlerinin etiket bilgilerinde ve muhafaza şartlarında herhangi bir olumsuzluk olmadığı belirlenmiştir” denildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı