Meclis TV’nin Erdoğan’ı Kesip HDP’yi Vermesinin Sebebi Netleşti

Meclis TV'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını yarıda kesip HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın konuşmasını yayınlamasının nedeni belli oldu.

TBMM TV, AK Parti grup toplantısı sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını yarıda kesip, HDP grup toplantısını canlı olarak ekranlara getirmeye başladı. Sosyal medya bu olayı konuşurken, işin esası kısa zamanda meydana çıktı.


ERDOĞAN’IN KONUŞMASI GEÇ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında partililere hitap etti. Meclis gündeminde saat 11.30 başlayacağı yazılan toplantı saat 12.05 sularında başladı. Erdoğan’ın 35 dakika geç başlayan konuşması, bu sebeple HDP’nin yayın saatiyle çakıştı. Kürsüden partililere hitap eden Erdoğan’ın konuşmasının son kısımları saat 12.45’te başlayan HDP grup toplantısının başlangıcına denk geldi.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINI KESİP HDP’Yİ VERDİLER

Grup toplantılarını canlı olarak ekranlara getiren TBMM televizyonu ise bu esnada Erdoğan’ın konuşmasını yarıda kesip, HDP grubu için konuşma gerçekleştiren HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın konuşmasını ekranlardan vermeye başladı.

Parti gruplarında her partiye 1 saat 15 dakika süre tanınıyor. Meclis TV de parti liderlerinin konuşmalarını canlı olarak yayınlıyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı