adplus-dvertising

Meclis Başkanı Şentop’tan seçim tarihi açıklaması!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Seçim yasası değişiklikleri bir sene içerisinde yapılacak seçimlerde uygulanamıyor. Dolayısıyla Haziran 2022’ye kadar seçim yasanın tamamlanması gerekir” şeklinde konuştu.
Takip et
Meclis Başkanı Şentop’tan seçim tarihi açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İspanya ziyaretinde 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama senesine ilişkin mühim açıklamalarda bulundu.

Meclis’in açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağını belirten Şentop, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de ilk oturumda yemin edeceğini aktardı.

“YENİ YASAMA SENESI HAYIRLI OLSUN”

Yeni yasama senesine ilişkin düşüncelerini dile getiren Şentop, “Yeni yasama senesinin hayırlı olmasını, hayırlı neticeler verecek güzel çalışmalar yapılmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ AÇILIŞTA KONUŞMA YAPACAK”

1 Ekim’de gerçekleşecek olan Meclis’in açılış programına ilişkin bilgi veren Şentop, “Sayın cumhurbaşkanımız Meclis’in açılışında konuşma yapacak. Ve o zaman açılışı yapacağız. Cuma günü saat 14.00’da başlayacak. Milli Eğitim Bakanımızın yemini de söz konusu olacak. Ondan sonra Meclis’in normal çalışma takvimi salı gününde itibaren devam edecek” açıklamasını yaptı.

Şentop’un gündeminde seçim kanunu çalışmaları da vardı. Seçim kanununun genel seçimlerde uygulanabilmesi için son tarihin Haziran 2022 olduğunu hatırlattı.

“HAZİRAN 2022’YE KADAR TAMAMLANMASI GEREKIR”

Şentop, “Seçim yasası değişiklikleri bir sene içerisinde yapılacak seçimlerde uygulanamıyor. Dolayısıyla normal vaktini dikkate alarak belirterek olursak 2022 Hazian’a kadar seçim yasalarının tamamlanması gerekir”

“TEKLİF GELDİĞİNDE KOMİSYONA SEVK EDERİZ”

Henüz verilmiş bir teklifin olmadığını belirten Şentop, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Henüz meclise verilmiş bir teklif yok. O bakımdan benim bir değerlendirme yapmam söz konusu değil ama geldiği zaman şüphesiz bir değerlendirme yaparak sevk ediyoruz. Önce komisyon aşaması sonra genel kurul olacak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.