MEB’in personel alım başvuruları 25 Ekim’de başlıyor!

Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nca istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için müracaatlar, 25 Ekim-5 Kasım’da Kariyer Kapısı yahut e-Devlet üstünden yapılabilecek.
Takip et
MEB’in personel alım başvuruları 25 Ekim’de başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakanlığın internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek.

Söz konusu pozisyonlara alım yapılmasına ilişkin duyuru, bakanlığın resmi internet sayfasında yayımlandı. Duyuruya göre, söylenen özellikleri taşıyan adayların, müracaatlarını 25 Ekim 2021 Pazartesi gününden 5 Kasım 2021 Cuma günü 23.59’a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu yahut e-Devlet ‘https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/’ adresinden tamamlaması gerekiyor.

Adaylar, istenilen belgeleri sisteme yükleyerek müracaatlarını elektronik ortamda onaylatmak üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü seçecek. Lüzumlu vaziyetlerde sisteme yüklenen belgelerin asıllarının talebi halinde belgeleri, onay makamı olarak seçtikleri il, ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edecek. Adaylar, yalnızca bir unvan için müracaatta bulunabilecek, birden fazla unvan için müracaatta bulunduğu belirlenen adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacak. Atama neticeleri, 12 Kasım’da ‘https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/’ üstünden ilan edilecek.

Atamaları valiliklerce kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle beraber müracaatta bulunacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.