MEB’den sürücü kursu açıklaması: “Teorik dersler uzaktan eğitimle yapılabilecek”

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet, gemi adamı ve pilot kurslarına ilişkin açıklama yaptı. Yeterli altyapıya sahip olan kursların teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabileceklerini açıkladı. Söz konusu kurumların uygulamalı eğitimleriyse 4 Ocak’tan sonra tamamlanacak.
Takip et
MEB’den sürücü kursu açıklaması: “Teorik dersler uzaktan eğitimle yapılabilecek”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs süreci için yeni kararlar aldı. Özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabilecekleri açıklandı.

Bakanlık, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamındaki kurslarla ilgili illere yazı gönderdi. “Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yapılan bireysel eğitimler dışında tüm özel öğretim faaliyetlerine ara verildi” denildi. “Bu kapsamda, 4 Ocak’a kadar bu merkezlerde bireysel eğitimler yüz yüze devam edecek ancak grup eğitimi yapılmayacak” açıklaması yapıldı.

Sürücü kurslarının sadece teoriye yönelik dersleri, uzaktan öğretim yoluyla yapılabilecek. Söz konusu kurumların uyguladıkları programlardaki uygulamalı eğitimleri ise 4 Ocak’tan sonra tamamlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.