MEB Yalova’da Okul Öncesi Çocuklar İçin Dini Eğitim Başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı Yalova’da başlattığı “Dinimi Seviyorum, Öğreniyorum” adlı proje ile okul öncesi çocuklara ilk kez dini eğitim verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yalova Valiliği’nin ortak protokolü ile başlatılan “Dinimi Seviyorum, Öğreniyorum” adlı proje Yalova’da uygulamaya konuldu. Bu proje kapsamında çocuklara haftanda en az 6 saat Arapça ve din eğitimi verilecek.

Cumhuriyet gazetesinden Ozan Çepni’nin haberine göre, MEB, Diyanet ve Yalova Valiliği’nin ortak olarak başlattığı projede, “anevi değerlerin temellerinin oluşumunu sağlamak, değerler eğitimi kapsamında dini ve ahlaki değerlerin kazandırılması amacıyla çocuğun üst öğrenimi de hedef alınarak, kişisel gelişiminde Türk toplumuna özgü davranış ve değerlerinin İslam ahlakıyla bütünleşmesi amaçlanmaktadır.” ifadeleri yer aldı.

MEB Yalova’da Okul Öncesi Çocuklar İçin Dini Eğitim Başlattı

Yapılan planlamaya göre, 4-6 yaş grubundaki çocuklar için 12-18 kişilik sınıflar oluşturulacak ve müftülük tarafından belirlenen eğitimciler tarafından haftada 6 saat süren eğitim verilecek.

Programda çocukların erken yaşta dini eğitimlerinin ‘Okul ve aile işbirliği içerisinde isteğe bağlı ve okul öncesi eğitim programı dışında’ yapılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı