adplus-dvertising

MEB, öğretmenlere başarı belgesi gönderdi!

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren şu döneme kadar okulları aralıksız haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba gösterdi. Bir hafta sonra başlayacak yarıyıl tatili öncesi Mahmut Özer’den jest geldi.
Takip et
MEB, öğretmenlere başarı belgesi gönderdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu süreçte büyük fedakârlık gösteren bütün öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderdi.

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Bakan Özer şunları belirtti:

“Ortalama bir buçuk senelik uzaktan eğitimden sonra bütün sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmek, gerçekten kararlı adımlar ve kurallara titizlikle riayet edilmesini gerektiriyordu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini; öğrencilerimiz, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Geliştirdiğimiz sistem ile süreci bütün paydaşlarımızla başarılı bir biçimde yönettik. Bu sürecin en büyük kahramanları, öğretmenlerimiz oldu. Maskelerle ders anlattılar. Öte Yandan öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemizdeki yaklaşık oranların çok üstünde seyrettiği gibi kıta Avrupa’sındaki çoğu ülke öğretmenlerinin aşılanma oranlarının da üstüne çıktı. Bu süreçte öğretmenlerimiz, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar. Öte Yandan idari personelimiz de sürece çok mühim katkıda bulundu. Hep beraber topluma salgın ortamında en güvenli ortamın okullar olduğunu, okulların en son kapanacak yerler olduğunu göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bakanlık olarak bütün öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri sebebiyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettik. Bütün çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.”MEB, öğretmenlere başarı belgesi gönderdi!

MEB, öğretmenlere başarı belgesi gönderdi!
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.