adplus-dvertising

MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim senesi okul kayıtlarında mecburi bağış yahut kayıt parası alındığına yönelik gelen şikayetler üstüne 65 inceleme/soruşturma başlattı.
Takip et
MEB kayıt parası şikayetlerine tolerans göstermiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Haziran’da 2022-2023 eğitim öğretim senesi hazırlıkları çerçevesinde okul yöneticileri ile yaptığı buluşmalarda Türkiye’deki bütün okulların eksikliklerini gidermek için lüzumlu bütçeyi genel müdürlüklere aktarıldığını söyleyerek velilerden kayıt parası istenmemesi için çağrısında bulunmuştu.
Bakan Özer, bütün bu süreçleri hassasiyetle takip ettiklerini söyleyerek mecburi kayıt parası konusunda tolerans göstermeyeceklerini ifade etmişti.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı bu sene ilk defa Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerde olduğu gibi Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı anaokuluna, ilkokula ve ortaokullara da doğrudan bütçe göndermeye başlamış, böylece okul yöneticilerin bütçelerini kendileri planlamalarına olanak sağlamıştı.

Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı, bu çerçevede velilerden gelen şikayetler doğrultusunda harekete geçti. Şikayetleri ivedilikle değerlendirilen Bakanlık, 65 şikayet konusuna yönelik inceleme/soruşturma başlattı ve tamamlanan soruşturmalarda cezai işlemler uygulandı.

Soruşturmalarda sorumlular hakkında görevinden alınma, uyarı, kınama gibi disiplin cezaları teklifleri getirildiği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.