MEB, ders kitabına Uygur alfabesi yerine İbrani alfabesini basmış

1 milyon 340 bin adet basılan Sosyal Bilgiler kitabında, Uygur tarihini anlatan kısımda Uygur alfabesi diye, İsrail (İbrani) alfabesinin basıldığı anlaşıld

MEB’nin orta okul ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için hazırladığı ve 1 milyon 340 bin adet basılan Sosyal Bilgiler kitabında, Uygur tarihini anlatan kısımda Uygur alfabesi diye, İsrail (İbrani) alfabesinin basıldığı öğrenildi.

Karar yazarı D. Mehmet Doğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Milli Eğitim’in resmi ders kitapları, kalitesiz, türkçe fakiri ve yanlışlarla dolu. İşte bir milyon 340 bin adet basılan ders kitabı: Uygur alfabesi diye İsrail alfabesi!” dedi.

Skandalı, Karar gazetesi yazarı D. Mehmet Doğan Twitter hesabından duyurdu. Doğan sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Milli Eğitim’in resmi ders kitapları, kalitesiz, türkçe fakiri ve yanlışlarla dolu. İşte bir milyon 340 bin adet basılan ders kitabı: Uygur alfabesi diye İsrail alfabesi!” dedi.

MEB, ders kitabına Uygur alfabesi yerine İbrani alfabesini basmış

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan kitaplarda ‘Uygur Alfabesi’ yerine ‘İbranice Alfabe’ konulduğu ortaya çıktı.

1.5 milyon adede yakın basılan bu Sosyal Bilgiler kitabı bir an önce toplatılması ve yazanlar hakkında gereken işlemler başlatılmalı dendi…

Gerçek Uygur Alfabesi

MEB, ders kitabına Uygur alfabesi yerine İbrani alfabesini basmış

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı