adplus-dvertising

McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak

McDonald’s tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, önümüzdeki birkaç ay içinde ülkedeki restoranlarını tekrardan açılmasının planladığı aktarıldı.
Takip et
McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki bütün restoranlarını kapatma kararı alan McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açmaya başlayacak. McDonald’s tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Batılı birçok işletmenin Ukrayna’da tekrardan faaliyete geçtiklerine dikkat çekildi. Önümüzdeki birkaç ay içinde Ukrayna’daki restoranlarını tekrardan açılmasının planladığı aktarılan açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı istişare ve görüşmelerin sonrasında ve çalışanlarımızın işe dönme talebi dikkate alınarak tekrardan açılma kararı alındı” dendi.

McDonald’s, ürünleri restoranlara götürmek ve çalışanları gelişmiş güvenlik protokolleriyle sahaya geri getirmek için tedarikçilerle beraber çalıştıklarını açıklayarak, ilk olarak çatışmalardan daha çok korunan Kiev ve batı Ukrayna’da restoranların tekrardan açmaya başlanacağını ifade etti.

Ukrayna’da 109 restoranı bulunan McDonald’s, kaç restoranı tekrardan açmayı planladığını belirtmedi. Firma, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu yerel lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını sonrasında Ukrayna hükümeti, ekonomisine daha çok zarar gelmesini engellemek maksadıyla işletmelerin savaştan zarar görmüş bölgelerden batıya taşınması için bir program başlatmıştı. KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki neredeyse bütün restoranlarını tekrardan açıldığını bildirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.