Mc Donald’s CEO’su Çalışanıyla İlişki Yaşadığı İçin Kovuldu

Ünlü fast-food zinciri McDonald's'ın CEO'su Steve Easterbrook şirket çalışanı ile ilişki yaşaması sebebiyle işten çıkarıldı.

McDonald’s’ın CEO’su Steve Easterbrook, bir şirket çalışanı ile ilişkiye yaşadığı için işten çıkarıldı. Şirket yaptığı açıklamada, ilişkinin karşılıklı rızaya dayalı olduğunu açıkladı fakat Easterbrook’un şirket politikasını ihlal ettiği belirtildi. Eski CEO Easterbrook da şirket çalışanlarına yolladığı bir e-posta ile ilişkiyi doğruladı ve hata yaptığını belirtti.

Yönetim kurulu oylama ile karar alırken 52 yaşındaki Eastbrook ise yolladığı e-postada yönetim kurulu ile aynı kararda olduğunu belirterek, “Şirketin değerleri göz önüne alındığında, işten ayrılmam gerektiği konusunda yönetim kuruluyla aynı fikirdeyim.” dedi.

2018’DE YILLIK 15.9 MİLYON DOLAR KAZANIYORDU

İşten çıkarılan CEO’nun tazminat detayları henüz bilinmiyor. Eastbrook 2018 yılında yıllık 15.9 milyon dolar maaş alıyordu. Öte yandan işten çıkartılan CEO’nun yerine kimin geleceği de belirlendi. Fast-food şirketinin ABD sorumlusu Chris Kempczinski, McDonald’s’ın yeni CEO’su olacak. Kempczinski yaptığı yazılı açıklamada, “Beni McDonald’s’ta Steve işe aldırdı, sabırlı ve yardımsever bir yol gösterici oldu.” diyerek Easterbrokk’a teşekkür etti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı