Mazeret gösteren öğrenciler TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alabilecek!

Milli Eğitim Bakanı, Mahmut Özer uzaktan eğitimle alakalı kritik bir açıklamada bulundu. Yayınlanan takvime göre 6 Eylül’de İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 2021-2022 eğitim öğretim senesi başlayacak. Yaz tatilinin sona ereceği ve okullarda ders zilinin çalacağı tarihi merak eden 18 milyon öğrenci Okullar ne zaman açılacak? sorusuna yanıt arıyor. İşte MEB Bakanının yaptığı uzaktan eğitim açıklaması…
Takip et
Mazeret gösteren öğrenciler TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alabilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eylül ayında başlayacak yeni dönem öncesinde pandemi nedeniyle okul sıralarından arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrı kalan 18 milyon öğrenci yüz yüze eğitim için gün saymaya başladı. Yaz tatilinin tadını çıkartan çocuklar bir yandan okulların açılma tarihini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, çalışma takviminde 1. dönemin başlangıç tarihi için 6 Eylül’ü işaret etti. Bakan Özer ve Fahrettin Koca daha önce yaptıkları açıklamalarda okulların açılması noktasında kararlı olduklarını ifade etmişti. Ziya Selçuk’un yerine göreve başlayan Özer, önceliklerinin lüzumlu önlemleri alarak yüz yüze eğitime geçmek olduğunu vurgulamıştı. MEB tarafından yayınlanan takvimde değişikliğe gidildi. Okul öncesi ile beraber ilkokul 1. sınıfların uyum eğitimine başlayacakları tarih güncellendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencileri yakından ilgilendiren uzaktan eğitimle alakalı flaş bir açıklama yaptı. Peki 2021 okullar ne zaman açılacak? İşte uzaktan eğitim açıklamasının ayrıntıları…

2021 Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim senesinde okulların 6 Eylül’de açılacağı bilgisi duyuruldu. 1. sınıflar ve anaokulları uyum eğitimi kapsamında 1-3 Eylül tarihleri arasında okula gidecek. Yayınlanan takvime göre ara tatil, yarıyıl tatili ve yaz tatili tarihleri şu şekilde;

Mazeret gösteren öğrenciler TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alabilecek!

6 Eylül Pazartesi günü 1. dönem başlayacak.

15-19 Kasım tarihleri arasında 1. Ara tatil uygulanacak.

24 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasında yarıyıl tatili yapılacak.

11-15 Nisan tarihleri arasında 2. Ara tatil uygulanacak.

17 Haziran 2021-2022 eğitim öğretim senesi sona erecek.

MEB Bakanı Mahmut Özer’den Uzaktan Eğitim Devam Edecek Açıklaması!

TRT-Eğitim Bilişim Ağı ortaklığıyla pandemi döneminde öğrencilerin imdadına yetişen uzaktan eğitim yeni eğitim öğretim senesinde da kullanılmaya devam edecek. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerine yayın yapmayı sürdürecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV’nin eğitime devam edeceğini belirtti.

Mazeret gösteren öğrenciler TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alabilecek!

Haftada 5 Gün Yüz Yüze Eğitim Verilecek!

Koronavirüsün uzun bir müddet hayatlardan çıkmayacağını hatırlatan Bakan Özer, lüzumlu riskleri göz önünde bulundurarak ve okullarda önlemleri alarak yaşamın sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Mazeret gösteren öğrenciler TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alabilecek!

Okulu kapalı tutmak gibi bir lükslerinin olmadığını ifade eden Bakan Özer, ” Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle beraber yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. Değerli öğretmenlerimiz, kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla bütün kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.” şeklinde konuştu.

En Mühim Önlem Eğitim Personellerinin Aşılanması!

Okullarda alınacak tedbirleri tek tek açıklayan Milli Eğitim Bakanı 1-3 Eylül tarihleri arasında okulların tekrardan açılması sürecinde öğretmenlere dair bilgilendirici seminerler verileceğini ifade etti. Öğrencilerin sağlıklı bir biçimde eğitimlerine devam etmeleri için en mühim önlemlerin başında eğitim personelinin aşılanması geldiğini söyleyen Özer, Türkiye’deki genel aşılama oranından yüzde 8 oranında öğretmenlerin daha çok aşı olduğunu belirtti. Son 12 günde öğretmenlerin aşı olma oranının yüzde 7 arttığına dikkat çeken Bakan ” Bütün öğretmen ve eğitim çalışanlarımız; kendi sağlıkları, öğrencilerimizin korunması ve eğitim hizmetlerinin bir daha aksamaması için lütfen aşı olsunlar” diye sözlerini noktaladı.

Okullarda Hangi Tedbirler Alınacak?

Hiç şüphesiz 18 milyon İlkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ile beraber ailelerin en merak ettiği konuların başında okullarda alınacak tedbirler geliyor. Bakan Mahmut Özer, konuşmasında okullarda alınacak önlemleri duyurdu. Öğrenci, öğretmen ve öbür çalışanların okula maske takarak geleceklerini söyleyen Özer, okul içinde ihtiyaç vaziyetlerinde maskelerin ücretsiz olarak temin edileceğini belirtti. Okul giriş çıkışlarında kurum personeli ve öğrenciler dışında sınırlama olacağını söyleyen Bakan, öğretmen, öğrenci ve yöneticiler için kılavuz hazırlandığını söyledi. Kapalı alanların her gün dezenfekte edileceğinin altını çizen Özer” Okullardaki sınıf ve bütün kapalı alanlarda bulunan kapı ve pencereler açılarak sık sık havalandırma sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.