adplus-dvertising

Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinden çıktı!

Dünyayı bir anda etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün hızlı yayılma sebebiyle acil toplantı kararı aldığı maymun çiçeği virüsünün ilk çıktığı yer fetiş festivali çıktı.
Takip et
Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinden çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Maymun çiçeği virüsü İngiltere, İspanya, Portekiz, İtalya, İsveç, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra Belçika’da da ortaya çıkmıştı. Son olarak, virüsün Belçika’ya yayılmasında etkili olan esas sebebin, 4 günlük Darklands festivali olduğu açıklandı.

Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinden çıktı!

Belçika’da maymun çiçeği virüsünün Antwerp şehrinde gerçekleştirilen Darklands adlı “fetiş festivalinden” yayıldığı tespit edildi.

Antwerp Tropik Sağlık Enstitüsü, önceki gün sabah saatlerinde ülkede ilk vakayı duyurmuş, kısa zaman içinde ilk hastayla temaslı ikinci vakanın da teyit edileceğini bildirmişti. Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, daha sonra yaptığı açıklamada vaka sayısının 3’e çıktığını duyurdu.

4 günlük Darklands Festivalinden yayılmış
5 Mayıs’ta Antwerp’te gerçekleştirilen 4 günlük Darklands festivalinin organizatörleri ise virüsün etkinliğe yurt dışından katılan kişilerce taşındığını, Sağlık Bakanlığı’nın da bunu doğruladığını açıkladı.

İlk olarak 7 Mayıs’ta İngiltere’de görülen maymun çiçeği virüsü son 2 haftada Avrupa’da 8 ülkeye yayıldı.

Genellikle hayvandan insana ve nadiren insandan insana yakın temasla bulaşan virüs, vücutta yüksek ateş ve kaşıntılı kabarcıklara yol açabiliyor.

Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinden çıktı!

Anvers’teki 4-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Darklands fetiş festivaline yurt içi ve yurt dışından, çoğunluğu erkek 10 bin ziyaretçi katılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.