adplus-dvertising

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Birbirinden iddialı yapımlarla zirveye yerleşen TRT 1'in, tarihin bilinen ilk mutasavvıfı Hace Ahmet Yesevi’nin destansı hayatını anlatan "Mavera" dizisi, bu gece izleyici ile buluşuyor.Mavera dizisinin başrollerinde Görkem Sevindik, Necip Karakaya, Gökhan Atalay, Zara ve Korel Cezayirli yer alıyor.
Takip et
Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mavera dizinin çekimlerine Ekim 2020 itibariyle başlanmıştı ancak koronavirüs pandemisi sebebi ile çekimlere bir süre ara verilmişti. Mavera dizisinin çekimlerinin tamamlanmasının ardından ise Ramazan ayı boyunca ekranlara gelecek olan dizi, bir mini dizi olarak yayınlanıyor. Mavera dizisi, İslamiyet’i Türklere anlatan Ahmet Yesevi ve arkadaşlarının yasadığı olayları konu ediniyor. Mavera dizisi 12 Nisan Pazartesi günü TRT 1 kanalında yayın hayatına başlıyor

Mavera Dizisi Oyuncu Kadrosu

Mavera dizisi çekimleri 2020 yılının Ağustos ayında tamamlanmıştı. Konya’da çekilen dizi Ramazan ayında yayınlanacak. 2021 Ramazan ayında yayınlanacak olan Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri sizlerle detaylı bir şekilde paylaşmak istiyoruz. Mavera dizisi oyuncu kadrosu; Görkem Sevindik, Necip Karakaya, Gökhan Atalay ve Korel Cezayirli… İşte Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular:

Zara- Kara Leyla
Korel Cezayirli- Hace Ahmed Yesevi
Görkem Sevindik – Sarı Saltuk
Necip Karakaya
Gökhan Atalay
Sinan Tuzcu
Tansel Öngel- Mahmud
Musa Can Pekcan
Alkan Kızılırmak
Sedat Mert- Sedat
Adrian Can- Necat
Demircan Kaçel- Yalgız
Volkan Uygun
Erdem Ergüney- Kutluk
Nur Berfin Çiroğlu- Aytolu
Duygu Şen
Mehmet Korhan Fırat- Şahsuvar
Recep Usta- Mansur Ata
Hasan Küçükçetin- Pehlivan Hamza
Ferit Kaya- Mervan,
Dilara Yeşilyaprak- Asife,
Nusret Çetinel- Halife Müsterşid,
Mehmet Ali Aysin- Urungu,
Haydar Köyel- Adnan,
Handan Yıldırım- Dadı,
Evren Erler- Dübeys Bin Sadaka
Arben Akıış- Necip

Hace Ahmed Yesevi Karakteri; Hace Ahmed Yesevi’nin büyük yolculuğu başlıyor. Bu yolda engelleri aştıkça sadece Türkistanlı bir garip derviş olmaktan çıkıp, çağlara damga vuracaktır. Tesir ettiği insanları iyiliğe yönelten, karşısına çıkan kötülüklere müdahale eden, tarihteki ilk ALPEREN’dir.

Korel Cezayirli- Hace Ahmed Yesevi

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mavera dizisinde Hoca Ahmed Yesevi rolünü canlandıran oyuncu Korel Cezayirli. Koral Cezayirli bu dizi ile meşhur olacaktır. Daha önce de bir çok dizi de rol almış olsa da Ramazan ayında yayınlanacak Mavera dizisindeki rolü yıldızını parlatacaktır. Koral Cezayirli kimdir? Korel Cezayirli 1976 Ankara doğumludur. Selçuk Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Adana Şehir Tiyatrolarının kurucusudur. Maskeli Balo, Karadağlar, Günahkar, Yılanların Öcü, Yeter, Dayan Yüreğim dizi filmlerinde rol aldı. Korel Cezayirli instagram hesabı https://www.instagram.com/korel_cezayirli/ Korel Cezayirli kimdir mavera dizisi hoca yesevi

Zara- Kara Leyla

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Kara Leyla, Bağdat’ta dönen her şeyi bilir fakat susar. Bu sayede yaşamını ve huzurunu garantiye aldığına inanır.

Zara Mavera dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı. Şarkı ve türküleriyle gönüllerde yer adinmiş olan sanatçımız ilk kez bir oyunculuk deneyimi kazanacak. Zara Mavera dizisinde yardımcı rollerde oynayacak.Zara Mavera dizisinde oynayacak

 Tansel Öngel- Mahmud

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mahmud, Hace’nin çocukluk arkadaşı ve en yakın dostudur. Küçük bir yaşta Hace ile birlikte diğer çocuklarla kavgaya girmiş, o andan itibaren Hace’ye bir ömür boyu sadık kalmıştır. Pehlivan Usta’nın eğitiminden geçmiştir, çeviktir. O da Hace gibi bir Alperen olarak yetişmiştir.

Mavera dizisinde Mahmud rolünü canlandıracak olan oyuncu Tansel Öngel. Tansel Öngel de Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Kısa süre önce TRT ekranlarında salı günleri yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Naci hoca karakteri ile izlediğimiz Tansel Öngel geçtiğimiz yaz aylarında çekimleri yapılan Mavera dizisinde de oynadı. Tansel Öngel 24 Eylül 1976 tarihinde doğdu ve tiyatro kökenli bir dizi oyuncusu. Eşi de (Özge Özder) kendisi gibi oyuncu olan Tansel Öngel Mavera dizisinde yardımcı rollerde görev alıyor.Tansel Öngel Mavera dizisi oyuncu kadrosunda

Hasan Küçükçetin- Pehlivan Hamza

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Pehlivan Hamza, eski pehlivandır, eski bitirimlerdendir. Hace ve Mahmud’un küçükken koruyucusu ve eğiticisidir. İlerlemiş yaşına rağmen atletiktir.

Hasan Küçükçetin şimdilerde Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde rol almaktadır. 1981 Balıkesir doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Yaprak Dökümü, Menekşe ile Halil, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Diriliş Ertuğrul, Aşk Ağlatır, Mucize Doktor dizi filmlerinde rol aldı.

Dilara Yeşilyaprak- Asife

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Asife, iyi niyetli, yardımsever biridir. Asife ve Hace’nin ilişkisi; ikisi için de hem en çetin imtihanı hem de sonsuz kurtuluşu içinde barındırmaktadır.

Dilaray Yeşilyaprak 26 yaşında genç bir oyuncudur. Benim Adım Melek dizisinde Meryem rolünü canlandırmıştır. Maltepe Üniversitesi mezunudur. Temel Oyunculuk Eğitimi aldı.

Ferit Kaya- Mervan

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mervan, kışkırtıcı ve şiddet yanlısıdır. Bağdat’taki Hemedani tekkesi kendisine emanetken, Hace’yi kurduğu düzeni karşı tehdit olarak görür ve müritleri Hace’ye karşı doldurur

Ferit Kaya Mavera dizisinde rol alacak. Ferit Kaya 1984 doğumludur. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunudur. Öyle Bir Geçer Zamanki, Aşk ve Mavi, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Niyazi Gül Dörtnala, Arka Sokaklar, 7. Koğuştaki Mucize, Çukur dizi filmlerinde rol aldı.

Nusret Çetinel- Halife Müsterşid

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Halife Müşterşid, Asife’nin babasıdır. Halkı için her şeyi yapmaya hazır bir hükümdar ve akil bir Halife’dir.

Mavera dizisinde rol alan oyuncu Nusret Çetinel 1952 Ankara doğumludur. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Son Ağa, Sevda Kuşun Kanadında, Aşk Ağlatır, Rafadan Tayfa ve Aslan Çizgi filmlerinde seslendirme yapmıştır.

Handan Yıldırım- Dadı

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mavera dizisinde rol alan Handan Yıldırım Dadı rolündedir. Asife’nin dadısıdır. Asife’ye gönülden bağlıdır. Asife’nin çocukluğundan beri küçük büyük bir sürü sırrını saklamış, bir sürü açığını kapatmıştır.

Arben Akış- Necip

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Necip kimdir? Sazlık mahallesinde olup bitenleri Hace’ye anlatır. Hace’nin ona sahip çıkmasından sonra aralarında bağ oluşmuştur. Arben Akış İzmir Güzeli Ajansa kayıtlıdır. Çocuk oyuncu bu zamana kadar Sevgili Geçmiş ve Payitaht Abdülhamid dizi filmlerinde rol almıştır.

Nur Berfin Çiroğlu- Aytolu

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Aytolu, soğukkanlıdır ve kılıç kullanabilmektedir. Hace ile zaman zaman muhabbet etme imkanı bulurlar. Hace ile aralarında karşılaştıkları ilk andan itibaren bir bağ oluşur.

1993 İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri mezunudur. Adını Sen Koy dizisinde rol alan oyuncu Nur Berfin Çiroğlu Bir Litre Gözyaşı, Bizim Hikaye, Mucize Doktor dizi filmlerinde rol aldı.

Mehmet Korhan Fırat- Şahsuvar

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Şahsuvar, suçluların şahıdır. Fakirden çalmaz, fukaraya yardım eder.Mavera dizisi Sahsuvar kimdirMehmet Korhan Fırat Mavera dizisinde rol aldı.

Mehmet Korhan Fırat 1988 Erzincan doğumlu. Mehmet Korhan Fırat Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Bizim Hikaye, Doğduğun Ev Kaderindir, Payitaht Abdülhamid dizi filmlerinde rol aldı.

Erdem Ergüney- Kutluk

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Aytolu ve Urungu’nun babasıdır. Çocuklarına hem annelik hem babalık yapmıştır.

Mavera dizisinde rol alan Erdem Ergüney 1970 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümü bitirdi. 1996’da oyunculuk yapmaya başladı. Misafir, O Şimdi Asker, Yılan Hikayesi, Kurtlar Vadisi Pusu, Payitaht Abdülhamid dizi filmlerinde rol aldı.

Sedat Mert- Sedat

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Dübeys’in sağ koludur ve ona sadıktır. İri yarı ve sağlam bir görüntüsü vardır.

Sedat Mert Mavera dizisi Sedat kimdirSedat Mert Mavera dizisinde rol aldı. Sedat Mert 1975 İstanbul doğumludur. Uluslararası, Fetih 1453, 46 Yok Olan filmlerinde rol aldı.

Adrian Can- Necat

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Dağ’ın şeyhinin Bağdat’taki birinci adamıdır. Bütün kötüler cephesini kuklacı gibi hareket ettiren adamdır.

Adrian Can 1979 İstanbul doğumludur. Ortaokuldan sonra Almanya’da oyunculuk eğitimi aldı. Olay Yeri, Suç Mahali, Elbette Davetlisin ve Anna dizi filmlerinde rol aldı. Adrian Can Trt1 de Ramazan ayında yayınlanacak olan Mavera dizisinde rol aldı.

Demircan Kaçel- Yalgız

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu
Annesinin ve babasının katledilmesi içinde taşıdığı büyük bir nefrete dönüşecektir. Hace’nin öğretileri ve nefreti arasında gidip gelmektedir.

Genç oyuncu Demircan Kaçel’in ikinci oyunculuk performansı Mavera dizisi oldu. Demircan Kaçel Mavera dizisinde rol aldı ve bu yıldızının parlamasını sağlayabilir. Demircan Kaçel Icon Talent menajerlik şirketine kayıtlıdır. Demircan Kaçel Folkart Academy Oyunculuk mezunudur. Tek Yürek dizi filminde rol almıştır.

Recep Usta- Mansur Ata

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu
Mansur Ata, okumaya meraklı bir gençtir. Kavga tecrübesi olmadığından Hace’nin sürekli onu kavgadan uzaklaştırdığı bilinmektedir. Arslan Bab’ın oğlu, Hace’nin ömürlük emanetidir

1997 doğumlu olan Recep Usta Şahsiyet ve Kardeşlerim dizisinde rol aldı.

Mehmet Ali Aysin- Urungu

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mavera dizisinde Urungu rolünü canlandıracaktır. Mavera dizisinde rol alan oyuncu Mehmet Ali Aysin Mucize 2 Aşk, Mavera dizi filmlerinde rol aldı.

Haydar Köyel- Adnan

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Adnan, Leyla’nın yardımcısıdır ve onun her dediğini yapmaya hazırdır. İsimsizler, Kuzgun, Sol Yanım, Halka dizi filmlerinde rol aldı.

Evren Erler- Dübeys Bin Sadaka

Mavera Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Mavera dizisinde rol Alan Evren Erler Dübeys Bin Sadaka rolündedir. Dübeys Bin Sadaka her ortama uyum sağlar, kaybetse de bir yolunu bulup hayatta kalır. Her defasında yeniden saldırmak için hazırlanır.

Sinan Tuzcu

Sinan Tuzcu da Mavera dizisinde yer alıyor. Daha önce bir çok dizide yer almış olan ancak akıllara Sen Anlat Karadeniz dizisindeki Mustafa Kaleli karakteri ile gelen Sinan Tuzcu son olarak Son Yaz isimli Fox Tv dizisinde izleyici karşısına geçmişti. Sinan Tuzcu Mavera dizisinde Ahmet Yesevi’nin dervişlerinden birisini canlandıracak.Sinan Tuzcu Mavera dizisinde rol alacak

Musa Can Pekcan

Mavera dizisi çekimlerinde yer alan oyuncu Musa Can Pekcan kimdir? Musa Can Pekcan Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Musa Can Pekcan Kadir Has Üniversitesi Drama mezunudur. Damat Koğuşu, Suzan filmlerinde rol aldı. Yazın çekimleri tamamlanan ve Ramazan ayında yayınlanacak olan Mavera dizisinde rol alacak.

Alkan Kızılırmak

Alkan Kızılırmak Mavera dizisinde rol aldı. Alkan Kızılırmak 1980 İstanbul doğumludur. İlk kez 1995 yılında Çiçek Taksi dizisinde rol almıştır. Aşk Güzel Şeydir, Dadı gibi dizilerde rol alsa da asıl çıkışını Payitaht Abdülhamid dizisinde yaşadı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol aldı.

Volkan Uygun

Mavera dizisinde rol alan oyuncu Volkan Uygun 1982 İzmit doğumludur. Kamera arkasında yapım asistanlığı ve yapım sorumluluğu yaptı. Kurtlar Vadisi Pusu, Söz, Şahsiyet, Payitaht Abdülhamid dizi filminde rol aldı.

Duygu Şen

Duygu Şen Mavera dizisinde rol aldı. Duygu Şen kimdir? Duygu Şen 1985 İstanbul doğumludur. Müjdat Gezen Konservatuvar bölümü mezunudur. Hayat Bilgisi, Çemberin Dışında, Yaban Gülü, Geniş Aile, Kızım Nerede, Pars Kiraz Operasyonu ve Menajerimi Ara dizi filmlerinde rol aldı.

Görkem Sevindik – Sarı Saltuk

Mavera dizisinde rol alan oyuncu Görkem Sevindik kimdir? Görkem Sevindik şimdilerde Kırmızı Kamyon dizisinde rol alsa da yaz sezonunda çekilen Mavera dizisinde rol aldı. Görkem Sevindik 1986 Adana doğumludur. Kurtlar Vadisi Pusu, Kalbim Seni Seçti, Söz, Ramo ve Kırmızı Kamyon dizilerinde rol aldı.

Sarı Saltuk, bir Selçuklu ajanıdır. Kılık değiştirmede, girilmesi çıkılması zor yerlere girip çıkmada iyidir ve hızlı hareket eder. İyi dövüşür, acıya, işkenceye dayanıklıdır. Etraftaki imkanları iyi kullanır, küçük bir çivi ile bile hayatta kalmayı başarabilir. gorkem sevindik kimdir mavera dizisi

Necip Karakaya

Necip Karakaya 1976 Kayseri doğumludur. İlahiyat Fakültesi mezunudur. Payitaht Abdülhamid dizisinde İsmail Hakkı Bey karakterini canlandırdı.

Gökhan Atalay

Şuan Tozkoparan dizisinde rol alan oyuncu Gökhan Atalay yaz sezonunda çekilen Mavera dizisinde rol alıyor. Mavera dizisinde rol alan Gökhan Atalay 1974 Ankara doğumludur. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Kampüsistan, Emret Komutanım, Alev Alev, Umutsuz Ev Kadınları, Güneşi Beklerken, Asla Vazgeçme, Diriliş, Yunus Emre ve Tozkoparan dizi filmlerinde rol aldı. G

Mavera Dizisi Konusu Nedir?

Türkistanlı 4 garip dervişin efsanesini anlatacak olan Mavera dizisi Ramazan ayına özel tasavvufi bir dizidir. Mavera dizisinde başlarında Ahmet Yesevi’nin olduğu 4 dervişin mücadelesi anlatılacak. Es Film imzası ile yayınlanacak olan Mavera dizisi ilk büyük Türk mutasavvıfı Hoca Ahmet Yesevi’nin hayatını anlatacak.

Mavera Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak? Kaç Bölüm Sürecek?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mavera dizisi Es film yapımcılığında yayınlanıyor. 2021 Ramazan ayına özel yayınlanacak olan Mavera dizisi Ramazan ayının başlaması ile yayınlanacak ve 30 gün boyunca devam edecektir Mavera dizisi Ramazan ayının başladığı 13 Nisan akşamı yayın hayatına başlarken Ramazan ayının bitimi ile final yapacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.