adplus-dvertising

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

TRT 1 kanalının yeni dizilerinden olan ve Ramazan ayına özel olarak yayına giren dizilerden bir tanesi olan Mavera oyuncu kadrosuyla çok iddialı. Kara Leyla rolündeki oyuncu kim merak edildi. Peki Kara Leyla'nın hikayesi nedir, Kara Leyla kimdir? Zara'nın gerçek ismi ne, Zara kaç yaşında? Zara kaç defa evlendi, çocuğu var mı? Zara'nın hayatı, estetiksiz hali haberimizde....
Takip et
Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir çok kişinin beğeniyle izlediği Mavera Kara Leyla Kimdir? Sanatçı (Zara), bu yazımızda siz kıymetli okurlarımız için Mavera Kara Leyla Kimdir? , Mavera Kara gerçek adı nedir? gibi arayışlarınıza cevap verelim istedik..

Mavera Kara Leyla Karakteri

Karakteristik özellikleri ve güzelliği ile dikkat çeken Leyla merak konusu oldu. Mavera dizisinde bulunan Leyla kişiliği, Kara Leyla olarak bilinmektedir. Bağdat’ta dönen her şeyi bilir fakat susmayı tercih eder. Susarak kendi yaşamını güvene aldığını ve huzurlu bulunacağını düşünmektedir. Lakin işler öyle ilerlemeyecektir.

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

Mavera Kara Leyla Kimdir?

Mavera dizisinde güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Leyla kişiliğine birden fazla alanda başarılı olan Zara hayat veriyor.

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

Zara Gerçek İsmi ne?

Zara’nın asıl ismi Neşe Yılmaz’dır.

Zara Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Zara, 15 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Çocukluğu İstanbul Üsküdar’ da geçti. Aslen Adıyaman Kâhta’lıdır.

Babasının adı Kemal; annesinin adı Hatice’dir. Bahar ve Mesut adında kardeşleri var.

İlkokulu Sosyal Meskenler ilkokulu’nda okudu. Üsküdar Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Eğitim Bölümünde tamamladı.

Çocukluk yıllarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkarmıştır. Daha sonra adını “Neşe Zara Yılmaz” Yaptırmıştır.1991 yılında Milliyet Gazetesi’nin açmış olduğu liseler arası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Kız Solist” dalında Türkiye birincisi oldu.

Aynı yarışmaya 1993 yılında tekrar katılarak tekrar birincilik kazandı.

1996 yılında TRT’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazanarak “TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı” ünvanıyla göreve başladı.

1997 yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali”nde Yunus Emre’nin sevdiği kız Amber rolüyle ve solist olarak görev aldı. Konservatuara başlamadan önceki yıllarda amatör olarak Türk Sanat Müziği, Batı Müziği tarzlarında birçok konser verdi.

İlk dizi oyunculuğu deneyimini ise 2003 senesinde Gelin dizisi ile yaşamıştır.

1998 yılında ilk albümü “AVUNTU” adlı albümü piyasaya sunuldu.

Albümle Magazin Gazetecilerinin “Yılın Umut Veren Kadın Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.Kral TV ve MGD gibi saygın birçok organizasyonların ödülleri ile birlikte, 4 yıl üst üste 2000/2001/2002/2003 en iyi Türk Halk Müziği Kadın Sanatçı Altın Kelebek ödüllerini aldı.

2007 yılında kendi müzik şirketi “ZR Müzik”i kurdu.2009 ile 2011 yılları arasında Oktay Kaynarca ile birlikte sundukları Salı Sefası adlı müzik-eğlence programı, tv8 kanalında iki sezon boyunca yayınlanmıştır.

Zara müzikten farklı olarak ayrıca “Eylül Fırtınası” ve “Deli Yürek-Boomerang Cehennemi” isimli sinema filmlerinde oyunculuğunu sergilemiştir.

TRT’de “Zamanı Geldi” isimli programın sunuculuğunu yaptı. 2006 yılının Ramazan ayında ATV’de “Tanrı Misafiri” adlı sahur programında ünlü konukların evlerinden canlı olarak yayını gerçekleştirdi. “Türkünü Söyle” isimli yarışmada jüri üyeliği yaptı.

Zara, 2002 yılında plakçı İskender Ulus ile evlenip, 2007 yılında boşandı.

Zara, 13 mart 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Akif Beki ile evlendi. Dila (d.2013) adında bir kız çocuğu vardır. 13 Temmuz 2016tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülen duruşmasında tek celsede boşandılar.

Zara’nın Resmi İnstagram Hesabı

Zara, instagramı aktif olarak kullanan sanatçılarımızdan biridir. Zara, resmi instagram hesabında projelerini ve günlük yaşamından kesitleri sürekli olarak paylaşmaktadır. Zara’nın resmi instagram hesabında 302 gönderisi yer alırken, 937 bini aşkın da takipçisi bulunmaktadır. Zara’nın instagram hesabı @zaramuzik

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

Zara Evli mi,  Sevgilisi Var Mı?

Güzelliği ve sesi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Zara, ilk evliliğini 2002 senesinde İskender Ulus ile yapmış ve 2007 senesinde evliliğini sonlandırmıştır.

İkinci evliliğini ise 2012 senesinde Akif Beki ile yapmış ve Akif Beki ile de 2016 senesinde evlilikleri son bulmuştur.

Şu anda ise Zara’nın bir eşi veya sevgilisi bulunmamaktadır.

Zara’nın Annesi Kim?

Annesini ismi Hatice’dir.

Zara’nın paylaşımlarından annesi de kendi kadar dikkat çekiyor. Şarkıcı Zara’nın annesi ile olan paylaşımları rekor beğeni alıyor. Zara ‘mavişim’ diye sevdiği güzel gözlü annesi ile sıkça vakit geçiriyor

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz HaliMavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

Zara’nın Çocuğu Var mı?

Dila (d.2013) adında bir kız çocuğu vardır.

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

Zara Estetiksiz Hali

Zara geçirdiği birçok estetik operasyon sonucu bambaşka biri oldu.

Mavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz HaliMavera Kara Leyla Kimdir? Zara Gerçek İsmi Ne? Zara Estetiksiz Hali

ZARA ALBÜMLERİ

1998 – Avuntu

2000 – Boyut

2002 – Misafir

2003 – Özlenenler

2005 – Zamanı Geldi

2005 – Bülbül-i Şeyda

2008 – Bahar

2011 –Hazine

2012 – ZARA&İstanbul Flamenko 5’lisi

2014 – Derin Aşk

2015 – Kendine İnan – (Single)

2016 – Derin Aşk 2

NEŞECİK ADI İLE ÇIKAN ALBÜMLERİ

Canım Askerim – Acı Gerçekler

Gurbet (Ağla Sevgilim)

Alın Yazım – Çek Kara Tren (1991)

Acımasız Dünya (1991)

Garibim

Taptığım Allah Sevdiğim Sensin

Yaşamak Bu Değil

Eyvahlar Olsun (1986)

ZARA FİLMLERİ

2021 – Mavera

2017 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

2008 2009 – İpsiz Recep (Tv dizisi)

2003 – Gelin (Tv dizisi)

2001 – Deli Yürek-Boomerang Cehennemi

1998 – Eylül Fırtınası

TELEVİZYON PROGRAMLARI

2009-2011 – Salı Sefası – tv8

2006 – Tanrı Misafiri – atv

2005-2006 – Zamanı Geldi – TRT 1

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.