Masumlar Apartmanı Okşan kim? İpek Ayaz Kortunç kaç yaşında?

TRT1 ekranlarının ilgi ile takip edilen dizisi Masumlar Apartmanı’na yeni bir isim dahil oldu. Dizinin bu hafta yayınlanacak bölümünde Okşan karakteri de izleyici ile buluşacak. Peki, Masumlar Apartmanı Okşan kimdir? Okşan gerçek adı ne? İşte İpek Ayaz Kortunç hakkında bilgiler…
Takip et
Masumlar Apartmanı Okşan kim? İpek Ayaz Kortunç kaç yaşında?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT1’in en çok izlenen ve sevilen dizilerinden olan Masumlar Apartmanına yeni biri geliyor. Hikmet Bey’in Namıkların Okşan olarak tanıdığı bir karakter olarak dahil oluyor. Dizide Okşan karakterini İpek Ayaz Kortunç canlandırıyor. Bu akşam yayınlanacak bölümde ilk kez rol alacak olan İpek Ayaz Kortunç’un kim olduğu, hayatı merak ediliyor.

MASUMLAR APARTMANI OKŞAN KİM?

Masumlar Apartmanı dizisinde Okşan karakterine İpek Ayaz Kortunç hayat vermektedir. İpek Ayaz Kortunç’un canlandırdığı Okşan diziye bambaşka bir renk getirecek ve uzun süre isminden bahsettireceğe benziyor.

Masumlar Apartmanı dizisinin bu akşam yayınlanacak olan yeni bölümüyle birlikte hayatımıza girecek olan Okşan karakteri seyircilerin ilgisini çekti. Dizide psikolojik sorunları olan Safiye ve ailesinin yaşadığı evin kapısına dayanan Okşan, Safiye’nin onu eve almaması ve kovmasına rağmen kapıdan gitmiyor. Eve yabancı kimseyi almayan, kardeşinin eşi İnci’ye bile hayatı zindan eden Safiye’nin hiç tanımadığı birini eve alması imkansız olarak görünüyor. Ancak Okşan da bu durum karşısında çabuk pes edeceğe benzemiyor.

Ansızın kapıya dayanan Okşan’ı eve almamak için çabalayan Safiye ve Gülben’in, Okşan’ı adeta defetmeye çabaladıkları sırada babaları Hikmet bey geliyor. Hikmet beyle karşılaşan okşan kendini tanıtıyor. Memleketten bir tanıdıklarının kızı olan Okşan’ın annesi ve babasının adını söylemesi üzerine Hikmet beyin Okşan’ı tanıması Safiye’yi şaşırtır. Alzheimer olduğu için kendi çocuklarını bile zaman zaman tanıyamayan Hikmet beyin yıllardır görmediği birini tanıması herkesi şaşırtır.

Her ne kadar Hikmet bey Okşan’ı tanısa da, Safiye’nin onu eve almaya niyeti yoktur. Kardeşinin eşini bile eve almak istemeyen, babası fenalaştığında ev kirlenecek endişesiyle ambulansı aramayan, sağlıkçılar eve girdiği için günlerce temizlik yapan Safiye’nin bir yabancıyı eve alması imkansız görünüyor.

Masumlar Apartmanı Okşan Gerçek Adı Ne?

TRT 1’in sevilen dizilerinden Masumlar Apartmanı’na yeni dahil olan Okşan karakterini İpek Ayaz Kortunç canlandırıyor.

İPEK AYAZ KORTUNÇ KİM, KAÇ YAŞINDA?

İpek Ayaz Kortunç, 1985 yılında İstanbul’da doğan Türk oyuncudur.

Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

Tiyatro oyunculuğu ile birlikte birçok dizi ve filmde de rol almıştır.

İpek Ayaz Kortunç, yeni projelerine devam etmektedir.

Şimdilerde Masumlar Apartmanı dizisinde Okşan karakteri ile rol alacak.

Rol Aldığı Film ve Diziler
2007- Son Ders: Aşk ve Üniversite (Ebru, Sinema Filmi)
2008- Güneşin Oğlu (Sinema Filmi)
2008- Milyonda Bir (Yeliz, TV Dizisi)
2011- Karadedeler Olayı (Sinema Filmi)
2014- Kadim Dostum (Meral, TV Dizisi)
2015- Deli İşi (Tv Programı)
2016- Familya (Kıymet, TV Dizisi)
2018- Nefes Nefese (Ganime, TV Dizisi)
2020- Kafa Doktoru (Saadet, TV Dizisi)
2021- Masumlar Apartmanı (Okşan, TV Dizisi)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.