Masumlar Apartmanı Naci’nin hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterinin çocukluk aşkı Naci diziye dahil olmuştu. Naci Masumlar Apartmanı’nın son bölümünde yere düşmüştü. Birçok izleyici Masumlar Apartmanı Naci’nin hastalığını araştırmaktadır. Peki ama Masumlar Apartmanı Naci ölecek mi, hastalığı ne?
Takip et
Masumlar Apartmanı Naci’nin hastalığı ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT 1 ekranlarında her salı yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Naci karakterinin hastalığı merak ediliyor. Safiye’nin çocukluk aşkı olarak diziye dahil olan Tansel Öngel’in yere düşmesi ve doktora gitmesi araştırılmaktadır. Peki ama Safiye’nin büyük aşkı Naci’nin hastalığı ne ölecek mi?

Masumlar Apartmanı Naci hasta mı?

Masumlar Apartmanı Naci’nin hastalığı doktor raporları sonrası öğrenilecek, henüz bilinmemektedir. Naci’nin hastalığı vücudunun farklı kısımlarında yaşadığı uyuşukluk ve hissizlik olarak bilinmektedir. Naci zaman zaman ellerini hareket ettirmemektedir. İzleyiciler Naci’nin hastalığının felç olduğunu düşünmektedir. Naci öğretmenin doktora gittiği ve hasta olduğu öğrenildi. Safiye’nin kendisi ile ilgili gerçekleri öğrenmesinin ardından Naci yere düşmüştü.

Sabırsızlıkla beklenen Masumlar Apartmanı, Naci karakteriyle konuşulmaya devam ediyor. Naci’nin diziden ayrılacağı düşünülürken hastalığının ne olduğu merak edildi. Naci’nin elleri uyuşmuş ve çoğu zaman fiziksel sorunlar yaşamaktadır. Hastalığı açıklanmayan karakterin, sadece ölümcül bir hastalığa tutulduğu bilinmektedir.

Hastalığın adı net bir şekilde dizide dile getirilmese de beyin tümörü olarak tahmin ediliyor.

Masumlar Apartmanı Naci Beyin tümörü mü ?

Sabırsızlıkla beklenen Masumlar Apartmanı, Naci karakteriyle konuşulmaya devam ediyor. Naci’nin diziden ayrılacağı düşünülürken hastalığının ne olduğu merak edildi. Naci’nin elleri uyuşmuş ve çoğu zaman fiziksel sorunlar yaşamaktadır. Hastalığı açıklanmayan karakterin, sadece ölümcül bir hastalığa tutulduğu bilinmektedir.

Bir bölümde Naci babasıyla aynı hastalığı olduğunu, babasının zamanla yatalak olduğunu ve hareket edemediğini, kendisinin de bu hale geleceğini söylemişti.

Beyin Tümörü Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Kafa kemiği içindeki beyin ve diğer hassas dokuları üzerinde bir kask görevi görür. Bu nedenle kafa kemiklerinin tam olarak birleştiği (2 yaş) zamanda genişlemeye uygun bir anatomik yapıya sahip değildir.

Beyin tümörleri bu hassas kafa içi yapılarının arasında alan kaplayan lezyonlar olarak görülür ve büyüklükleri arttıkça çevre dokulara bası yapmaya başlarlar. Beyin içindeki kütle yavaş büyür ve tümör sinsi gelişir. Belirtisiz bir dönemi takiben büyüyen kütle bası yaptığı yapıların özelliklerine göre belirtiler ortaya çıkmaya başlar.

Beyin tümörünün ilk belirtisi genellikle artmış kafa içi basıncına bağlı görülen şiddetli baş ağrılarıdır. Baş ağrıları ağrı kesicilere yanıtsızdır ve hastalık ilerledikçe şiddet artma eğilimindedir.

Beyin tümörlerinde en sık görülen belirtiler:

·    Baş ağrısı: Sabahları baş ağrısı uyanmak, eskiden baş ağrısı şikayeti olmayıp yeni başlamış şiddetli baş ağrısı (özellikle gece görülen tipte),

·    Başağrısına eşlik eden bulantı ve kusma,

·    Görme bozuklukları olan çift görme, bulanık görme veya şekillerin kayması gibi şikayetler ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz şikayetlerde bir göz doktoruna başvurularak şikayetlerin göz veya beyin kaynaklı olduğu araştırılmalıdır.

·    Nöbetler, tüm vücudu etkileyebilir veya kol ve bacaklarda seğirme olarak adlandırdığımız kaslarda spazm veya kasılmalar olabilir.

·    Hareket ve denge sorunları özellikle tümörün olduğu bölgeye göre ayakta iken sorun yaratabilir.

·    Konuşma ve kişilikte değişikler, yine tümörün olduğu alana göre sorun yaratabilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.