Masumlar Apartmanı Anıl Kimdir ? Ali Anıl’ın Hastalığı Ne?

Masumlar Apartmanı'nda Anıl karakterine can veren Selim Can Yalçın'ın kim olduğu merak ediliyor. Dizide Gülben karakterine zor anlar yaşatan Anıl'ın hastalığı ne? Peki Anıl rolündeki oyuncu kimdir? Masumlar Apartmanı'nda Anıl'ın kitaptaki gerçek hikayesi ne? Ali'nin hastalığı ne?
Takip et
Masumlar Apartmanı Anıl Kimdir ? Ali Anıl’ın Hastalığı Ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlanan ve başrollerinde Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar ve Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı Masumlar Apartmanı dizisi fırtınalar estirmeye devam ediyor. Yayınlandığı günden bu yana merakla izlenen Masumlar Apartmanı’nın başarılı oyuncularının hayatları da merak ediliyor. Dizinin son bölümlerinde ortaya çıkan Anıl karakterine can veren Selim Can Yalçın’ın kim olduğu dizi severler tarafından araştırılmaya başlandı. Masumlar Apartmanı Anıl kim? Masumlar Apartmanı Anıl’ın hastalığı ne? İşte Masumlar Apartmanı Anıl’ın özgeçmişi…

MASUMLAR APARTMANI ANIL’IN KİTAPTAKİ HİKAYESİ NE?

Anıl hasta kişilikli ve her an tehlikeli bir hal alması söz konusu yapıya sahip. Masumlar Apartmanı tüm karakterleri kadar merak uyandıran bu isim aslında kitabın orijinalinde yer almıyor. Dizinin son zamanlarında düşen reytingleri ve sürekli tekrara düşmesi yeni bir oyuncunun dahil olmasını gerektirdi.

Diziye göre Anıl aslında zengin bir ailenin çocuğu. Diziye dahil olduğu bölümde Han, Anıl’a para teklif ettiğinde Anıl’ın gülmesi de bu sebeple.

MASUMLAR APARTMANI ANIL ROLÜNDEKİ SELİM CAN YALÇIN KİMDİR?

Masumlar Apartmanı Anıl karakterine Selim Can Yalçın hayat veriyor. Selim Can Yalçın 1982 İstanbul doğumludur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü ’04 tam bursla mezun olan Selim Can Yalçın 2002’den itibaren İ.B.B.Şehir Tiyatroları ve çeşitli diğer tiyatrolarda oyuncu, yönetmen, besteci, eğitmen olarak çalışıyor.

MASUMLAR APARTMANI ANIL HASTALIĞI NEDİR?

Dizide psikiyatrist Yağmur’un aldığı not da Anıl karakterinin hastalığı için “Sınırda Kişilik Bozukluğu” yazdığı görüldü. Peki “Sınırda Kişilik Bozukluğu” nedir?

SINIRDA KİŞİLİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Borderline (Sınırda kişilik bozukluğu) kişinin çevresini algılama biçiminde, düşünme tarzında, insanlar hakkındaki duygularında ve insan ilişkilerinde problemlere yol açan bir rahatsızlıktır. Genellikle ergenlik ve genç yetişkinlik döneminde gelişmeye başlar. Hastalığın adında geçen ve ‘Borderline nedir?’ sorusunun sorulmasına neden olan kelimenin anlamı; “sınırda, belirsiz” olarak ifade edilebilir.

Sınırda kişilik bozukluğu olan kişilerde; ani duygu durum değişiklikleri ve kendilerinin nasıl biri olduğu, hayattaki rollerinin ne olduğu konusunda kararsız düşünceler görülebilir. Bunların sonucu olarak bu kişilerin ilgi alanları ve değerleri çabucak değişebilir.

Sınırda kişilik bozukluğu olan kişilerde; ani duygudurum değişiklikleri ve kendilerinin nasıl biri olduğu, hayattaki rollerinin ne olduğu konusunda kararsız düşünceler görülebilir. Bunların sonucu olarak bu kişilerin ilgi alanları ve değerleri çabucak değişebilir.

Borderline kişilik bozukluğu olan kişiler, olayları çok iyi ya da çok kötü gibi uçlarda görmeye meyillidir. Bu kişilerin insanlar hakkındaki düşünceleri çok çabuk değişebilir. Bir gün arkadaş olarak gördükleri birini ertesi gün düşman olarak görebilirler. Bu nedenle sosyal hayatta yoğun ve istikrarsız ilişkiler kurarlar.

SINIRDA KİŞİLİK BOZUKLUĞU SIKÇA GÖRÜLEN BELİRTİLERİ

· Biriyle çok çabuk yakınlık kurma ya da kendinden uzaklaşacağını düşündüğü kişi ile hemen iletişimi kesme gibi terk edilmekten kaçınan davranışlar sergileme

· Aile, arkadaş ve yakın çevre ile ilgili hızla değişen aşırı sevgi ve nefret gibi uç duygulara sahip olma

· Dengesiz ve bozulmuş benlik duygusu

· Dikkatsiz araba sürme, aşırı ve mantıksız para harcama, madde kullanımı, çok fazla yemek yeme, aşırı cinsel davranışlarda bulunma, kumar oynama gibi tehlikeli ve dürtüsel hareketler yapma

· Kendine zarar verme

· Tekrarlayan intihar düşünceleri veya girişimleri

· Birkaç saat ile birkaç gün arasında süren ani ve yoğun duygudurum değişimleri

· Sürekli olarak boşlukta hissetme

· Uygunsuz ve yoğun öfke, öfke kontrol problemleri

· Güven sorunu yaşama, diğer insanların niyetleri hakkında aşırı ve irrasyonel şüphecilik olarak sayılabilir.

Borderline bozukluğu olan kişilerde tüm belirtiler görülecek diye bir durum söz konusu değildir. Bazı hastalarda birkaç belirti görülürken bazılarında sayılan belirtilerin neredeyse hepsi gözlenebilir. Belirtilerin ortaya çıkışı sıradan olaylarla tetiklenebilir.

Örneğin iş gezisi nedeniyle yakın çevresinden ayrılan bir kişide belirtiler görülmeye başlayabilir. Belirtilerin şiddeti ve süresi kişiden kişiye değişir. Kişinin genel durumu ve hastalığının derecesi belirtilerin yoğunluğunu belirler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.