Masum Ekinci, TRT İletişim Departmanının Başına Atandı

TRT’nin iletişim departmanın başına deneyimli gazeteci Masum Ekinci getirildi. Ekinci TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in danışmanlığını yapıyordu.

Yaklaşık iki senedir Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Eren’in danışmanlığını yapan Masum Ekinci, TRT’nin bütün iletişimini idare etmesi için atandı. Medya Radar’ın aktardığına göre, Masum Ekinci, kurumsal iletişimin haricinde 32 senedir kesintisiz yayın hayatına devam eden TRT Vizyon dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği vazifesini de yapacak.

DAHA ÖNCE BERNA KÜREKÇİ ŞENDİR BU GÖREVİ YAPIYORDU

Masum Ekinci’nin atamasının yapıldığı iletişim vazifesini daha önce de Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü vazifesinden ayrılıp TRT’ye geçen Berna Kürekçi Şendir yapıyordu.

MASUM EKİNCİ KİMDİR?

Masum Ekinci, basın sektöründeki çalışma yaşamına Günaydın Gazetesinde polis muhabiri olarak başladı. Farklı gazetelerde; Spor, Adliye ve Güvenlik bölümlerinde muhabirlik yaptı. Sonrasında Türkmenistan, Afganistan ve Rusya’da serbest gazetecilik yaptı.

CNN Türk Televizyonunu kuran ekipte olan Ekinci, uzun seneler bu televizyonda görev yaptı, ses getiren birçok haber yaptı. 2003 senesinde ABD’nin Irak’a karşı girdiği savaş ile alakalı gelişmeleri 4 ay Irak’ta kalarak canlı yayınlarla Türkiye’ye aktardı.

TÜRKMENELİ TV’Yİ KURDU

Ekinci, Irak’ın haricinde Çeçenistan, Afganistan, Somali ve Suriye gibi çatışma bölgelerinde ‘Savaş Muhabiri’ olarak vazife yaptı. Kerkük merkezli Türkmeneli Televizyonunu kuran, bu sebeple de 4 sene Irak’ta yaşayan Masum Ekinci, zor koşullar altında Türkmeneli TV’de başarılı işler yaptı. Televizyonun hem Irak hem Türkiye’de yüksek seyredilme oranlarına sahip olmasını sağladı.

Irak’ın sonrasında Kanada’ya giden Masum Ekinci, bu ülkede iletişim ve reklam sektörlerinde faaliyet yaptı. Masum Ekinci, Türkiye’de radyo – televizyon alanında başladığı üniversite eğitim yaşamını, Kanada’da hukuk alanında ikinci lisans alarak sürdürdü. Yurt içerisi ve yurt dışında yaptığı haberlerle farklı ödüller alan Ekinci, çeşitli TV programlarına da senaryo danışmanlığı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı