MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

MasterChef’in eğlenceli ve ilginç yarışmacısı Tunahan Ak bugün elendi ama onun için yeni bir dönem başlıyor. Acun Ilıcalı’nın Tunahan’ın için bir show programı yapacağı iddia edildi. Bu projenin TV 8 ekranlarında yayınlanacağı söyleniyor. Peki Tunahan Ak kimdir, MasterChef'te elendi mi? MasterChef Tunahan Ak aslen nereli, neden elendi?
Takip et
MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MasterChef’te dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın karşısına çıktı. Eleme potasına ismi yazılan Tunahan Ak, elenmemek için mücadele etti.

MasterChef’te bu hafta eleme potasına yazılan Tunahan Ak, akıbeti 19 Eylül Pazar günü yapılan yarışma sonrası belli oldu. Eleme adayları arasında kıya sıya mücadelenin süreceği MasterChef Türkiye’de Tunahan Ak, jüri üyelerine en iyi yemeği sunmak için mücadele etti.

MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

MASTERCHEF TUNAHAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Tunahan Ak, 19 yaşında ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Hayatında bir değişiklik olması için yarışmaya katıldığını ifade eden genç yarışmacı, açık liseyi bitirdikten sonra Bolu’da eğitim gördü.

MasterChef Türkiye 2021’de ana kadroya katılmak için mücadele eden Tunahan Ak, 19 yaşındadır. Beylikdüzü’nde yaşayan Tunahan hayatında bir değişiklik olsun istediğini ve MasterChef Türkiye’ye katılmanın da iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Bolu’da 4 sene yatılı okuyan Tunahan Ak, 1,5 senedir Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalışıyor.

MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

Yarışmaya katıldığı ilk bölümde patates yatağında bonfile yapan Tunahan Ak, yarışmaya iddialı bir giriş yapmıştı.

Aşçılık lisesi mezunu olan Tunahan Ak, Bolu’da 4 sene yatılı okumuş. 1,5 senedir Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalıştığını belirtti. Tunahan, yarışmada barbunyalı profiterol yaparak ana kadroya geçmeye hak kazandı.

Genç yarışmacı daha önce kendisiyle alakalı çıkan iddialara karşı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuştu…

MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

MASTERCHEF TUNAHAN AK ELENDİ Mİ?

Eleme finalinin ikinci turunda MasterChef Tunahan, MasterChef Ateş ve MasterChef Mustafa, Mehmet Şef’in imza tabağı olan Gece Gibi Siyah tabağıyla şeflerin karşısına çıktı. Verilen sürede ellerinden geleni yapan yarışmacılar, sunumlarını gerçekleştirdi. Şeflerin tadımı ardından MasterChef’te elenen isim MasterChef Tunahan oldu.

MasterChef Türkiye’de eleme potasında sona kalan 3 isim; Mustafa, Tunahan ve Ateş oldu. Ateş eleme potasından kurtulan bir diğer isim oldu. Yarışmada Tunahan’ın mı Ateş’in mi elendiği belli oldu.

MasterChef Türkiye’ye veda eden isim Tunahan oldu. Ateş, ” Çok üzgünüm, kazandığıma mutlu olamadım. Sevdiğim bir arkadaşımdı.” dedi.

MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

Mehmet Şef Tunahan ile ilgili, ”Genç bir adamın ümitlerini yeşertmek burada yapılacak bütün yemeklerden daha değerlidir. Biz birine ümit verebiliyorsak bütün programa değer. Çok zeki bir adamsın. Hayata tutunmaya çalışan bir adamsın. Ama Masterchef Türkiye’de maalesef yemekler yarışıyor. Hayat yolu taşlık ve kayalıklarla doludur. Biz yeterli ümidi verdiğimizi düşünüyoruz.” dedi.

MasterChef Tunahan son konuşmasında, ”Benim için beklenmedik yolculuktu, burada bitmesini istemezdim. Hayatı da zamanında yeterince ciddiye aldığım da ve uçmak istediğimde kanatlarımı kırdılar. Bu maskeyi toplumun baskısıyla oluşturdum. Ben buradan beni dinleyen herkese sesleniyorum; bu ülkenin gençlerine şans versinler ve o şans verildiğinde neler yapılabileceğini seyretsinler. Ailem benim şampiyon olacağıma inanıyordu ama benim inanmamamın sebebi insanlardan başka bir şey değildi. Gülerek aldığım bu önlüğü gülerek teslim etmek istiyorum.” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ak’ın hayata ciddiye almamasının bir maske olduğunu bildiğini söyleyen Somer Sivrioğlu, “Aslında gerçek Tunahan’dan bazı enstantaneleri burada gördük. Sana kendine inandığından daha fazla inandık. Bizi burada acayip yerlerden döndürdük. Gün geldi, hiç beklemediğimiz anda barbunya fasulyesinden barbunya yaptın. Senin hayata dair çok umutların olmalı. MasterChef bugün biter ama hayat devam ediyor. Danilo Şef’in dediği gibi senin yanındayız. Artık kocaman bir ailen var, kimseye dayanamazsan gelir bize dayanırsın” dedi.

MasterChef’ten Elenen Tunahan’ın Başına Talih Kuşu Kondu

Tunahan ise ağlaya ağlaya konuştu. MasterChef Tunahan ise “Bu ülkenin gençlerine bir şans verilmeli. O zaman neler yapacağımızı herkes görecek. Şampiyon olacağıma inanmamamın tek nedeni insanlar. Gitmek istemiyorum ama oldu” diye konuştu ve ağlamaya başladı.

ACUN’DAN İŞ TEKLİFİ

Medya dünyasında konuşulanlara göre Tunahan hayatının teklifini aldı. Acun Ilıcalı, Tunahan’a iş teklifi ettiği iddia ediliyor.

Acun Ilıcalı ve Acunn Medya ekibi reytingi çok olan yarışmacılara genelde sahip çıkıyor. Tunahan da ilginç kişiliği ile bu yola adım atabilecek bir yarışmacı.

TV8 kanalı olmaz ise Exxen dijital platformunda olacağı konuşuluyor. Konuyla ilgili henüz Acun Ilıcalı’dan açıklama gelmedi. Ancak önümüzdeki günlerde konunun gerçek yüzü ortaya çıkacak gibi…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.