MasterChef Somer Sivrioğlu Bodrum’daki restoran fiyatlarını ucuz buldu!

MasterChef Somer Sivrioğlu Bodrum ve Alaçatı’daki fahiş restoran fiyatlarıyla alakalı “Bazı ürünlerde az bile kâr marjı koyduklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
MasterChef Somer Sivrioğlu Bodrum’daki restoran fiyatlarını ucuz buldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her tatil sezonunda fahiş fiyatlarla gündeme gelen Bodrum ve Alaçatı’daki restoranlar her tatil sezonunda fiyatlarıyla gündeme geliyor. 200 liralık lahmacun ve 1000 TL’lik su şişesiyle konuşulan mekanlarla alakalı TV8’in sevilen yemek yarışması Masterşef’in jüri mensuplarından Somer Sivrioğlu, konuştu.

Hürriyet gazetesine röportaj veren Sivrioğlu, “Restoranlar fiyat dengesinin dozunu sence bu sene biraz kaçırdı mı? Yoksa bu maliyetlere bu fiyatlar normal mi?” sorusuna şu şanıtı verdi:

“Bazı ürünlerde az bile kâr marjı koyduklarını düşünüyorum”

“Bu yıl hem pandemiden dolayı sezonun kısa olması hem mal sahiplerinin inanılmaz kiralar istemesi, bir de ürünün hiç olmaması fiyatları çok etkiledi.
Ben bayramda Alaçatı’daydım. Balıkhaline gidip oradaki malzemelere baktım. Malzeme yoktu. Olan malzemenin de fiyatı inanılmazdı! O yüzden ben özellikle balık yediğinizde fiyatların çok da abartıldığını düşünmüyorum.
Bazı malzemeleri içeren ürünlerde, mesela pizza gibi, fiyatların abartıldığını düşünmüyorum. Bir de sezon çok kısa. Bu nedenlerle ben meslektaşlarımı kınayamam.
Bazı ürünlerde az bile kâr marjı koyduklarını düşünüyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.