MasterChef Eleme Sistemi Değişti!

MasterChef Türkiye 58. son bölümünde ödül ve kaptanlık oyunları heyecanı yaşandı. Yeni eleme sistemi ve kurallar açıklandı.

MasterChef Türkiye dün akşam yayınlanan son bölümünde ilk olarak haftanın takım kaptanları belli oldu ardından ise takım oyunu oynandı. Yarışmacılar kaptan olabilmek için en iyi çöp şişi yaparak yarıştılar. Finale haftalar kala eleme sisteminin değiştiği MasterChef’te yeni kurallar yarışmacıları şaşırttı.

MasterChef son bölümde şefler, adaylardan çöp şiş yapmalarını istedi. Yarışmacılar kaptanlık oyununu kazanmak için en güzel çöp şiş kebabı yapmaya çalıştılar. Mangalda yapılan çöp şiş pişiren yarışmacılar yemekleriyle jüri karşısına çıktı.

MasterChef Türkiye’de en iyi çöp şişi yapan Alican kaptanlık oyununu kazanan isim oldu. Mavi takım kaptanı olan Alican kırmızı takım kaptanını olarak ise Cemre seçti.

Bu hafta mavi takım kaptanı olan Alican, Güzide, Rıfat ve Ekin’i takımına seçti. Kırmızı takımda ise kaptan Cemre, Yasin ve Batuhan’ı seçti.

MasterChef Türkiye 58. son bölümde takım oyunu oynandı. Heyecanlı dakikaların yaşandığı oyunda kazanan takım ise mavi takım oldu. Mavi takım masterclass eğitimini almaya hak kazandı.

MasterChef Eleme Sistemi Değişti!

ELEME SİSTEMİ DEĞİŞTİ. YENİ KURALLAR GELDİ

MasterChef son bölümde şefler aldıkları sürpriz kararı açıkladı. MasterChef’te takımlar artık eleme adayları oylamayla belirleyemeyecek. 3 gün boyunca yapılan oyunlarda kaybeden takımın oyuncuları arasında yapılacak bireysel oyunda günün en az beğenilen tabağı yapan isimler direk olarak eleme potasına gidecek.

Somer Şef yeni eleme sistemi hakkında bilgi vererek, “Oyun artık değişiyor. İttifaklar kankalıklar dönemi artık bitti. Son 7’ye girdiğimiz bu haftadan itibaren eleme oylaması diye bir şey kalmadı. Her gün önce bir takım oyunu oynuyoruz. O günün kaybeden takımı kendi arasında bireysel bir oyun daha oynuyacak. En kötü tabak yapan arkadaşımızdirekt olarak eleme potasına gidecek. Her hafta 3 takım oyunun sonunda 3 arkadaşımız eleme potasında yarışacak. Her gün bir takım oyunu ve ve o takım oyununda kaybeden takımdan bir aday çıkacak. Kaptanlık oyunun da bir riski kalmadı. Oylamayla gönderdiğiniz isimleri artık yemeklerle gönderebilirsiniz. Artık en kötü yemeği yapan gidecek” dedi.

MasterChef Eleme Sistemi Değişti!

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı