MasterChef 3. çeyrek finalisti kim oldu? MasterChef’te finale çıkan isim! 6 Ocak 2022

TV8’de izleyici ile buluşan MasterChef’te çeyrek final mücadelesi devam ederken, yeni bölümde 3. şef ceketi için yarışmacılar en iyi tabakları çıkarmaya uğraştı. MasterChef 2021’de bu akşam misafir olarak şef Ömür Akkor yer aldı. Peki MasterChef’te şef ceketini kim giydi? İşte 6 Ocak 2022 MasterChef 3. çeyrek finalisti!
Takip et
MasterChef 3. çeyrek finalisti kim oldu? MasterChef’te finale çıkan isim! 6 Ocak 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MasterChef Türkiye’de yarışmacıların çeyrek finale kalma mücadelesi devam ediyor. MasterChef’in 5 Ocak Çarşamba tarihli bölümünde Eren, Dilara, Tahsin arasında kıyasıya mücadele meydana geldi. Misafir şef Ömür Akkor’un tarifleri yapılırken, ikinci turda ise yaratıcılık oyunu ekrana geldi. Peki bu akşam MasterChef’te kim kazandı?

MASTERCHEF’TE ŞEF CEKETİNİ KİM GİYDİ?

MasterChef 2021’de 3. şef ceketini giyen yarışmacı, iki turda verilen puanlar neticesi tespit edildi. İlk turda 30, ikinci turda ise 18 puan almış olan Eren, toplamda 48 puanla günün kazananı oldu ve şef ceketini giyerek üçüncü çeyrek finalist olmaya hak kazandı.

MasterChef’in ilk turunda misafir şef Ömür Akkor menüyü belirledi. Şefin hazırladığı yemekleri aynı biçimde hazırlamak için yarışmacılar yoğun mücadele gösterdi. Yarışmada sürenin bitiminde yemekler dört şef tarafından değerlendirilip on üstünde puan verildi. Oynanan ilk oyunda Eren 30, Dilara 24 puan, Tahsin ise 20 puan aldı.

İkinci oyun olan yaratıcılık oyununda ise yarışmacılara verilen ana ürün süt oldu. Şefler, süt ile yarışmacılardan verilen süre içinde kreatif bir tabak çıkarmalarını istedi. Yarışmacılar, hünerlerini sergiledikten sonra hazırladığı yemekleri değerlendirmiş olan üç şefin vereceği kritik puan, günün kazanan adını belirledi. Böylece ikinci oyunda 25 puan toplayan Tahsin, en iyi tabağı çıkarmış oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.