Maskenin koruyuculuğuna inanmayan Oğuzhan Asiltürk, aşıda olmadı!

Koronavirüse yakalanan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün aşı olmadığı gün yüzüne çıktı. Maske de takmadığı öğrenilen Asiltürk’ün “Koronavirüsü önlemede yeterli olmayacağını düşünüyorum” demiş.
Takip et
Maskenin koruyuculuğuna inanmayan Oğuzhan Asiltürk, aşıda olmadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, İstanbul’da zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle rahatsızlanarak Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

AŞI YAPTIRMADI, MASKE DE TAKMIYORDU

Vaziyeti ciddiyetini koruyan Oğuzhan Asiltürk’le alakalı Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yazısında Kıbrıs gezisine katılmak üzere geldiği Esenboğa’daki şeref salonunda karşılaştığı Oğuzhan Asiltürk’le sohbet ettiğini söyleyen Selvi, “Sohbet ederken maske takmadığı dikkatimi çekmişti. ‘Maske takmıyor musunuz?’ diyerek sorduğumda, ‘Maske takmıyorum’ demiş, benim şaşırdığımı görünce de maskenin koronavirüsü önlemede yeterli olmayacağını savunmuştu. Oğuzhan Asiltürk’ün, koronavirüse yakalandığını işitince bunu hatırladım. O zamanki notlarıma baktım. Aşı olduğunu yazmışım ama hastaneye kaldırıldıktan sonra yakın çevresiyle konuştum, aşı olmadığını söylediler. Ben de ikilemde kaldım” ifadelerini kullandı.

“AŞI OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara’da koronaya yakalanması sebebiyle tedavi altına alınan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün sağlık vaziyeti hakkında açıklama yapmıştı.Karamollaoğlu, “İnşallah birkaç gün içinde daha iyi bir noktaya geleceğini ümit ediyorlar” şeklinde konuştu. Asiltürk’ün aşı olmadığı yönündeki iddiaların sorulması üstüne Karamollaoğlu, “Aşı olup olmadığını bilmiyorum. Aşı olanlar da var, olmayanlar da var. O yüzden şu an onunla alakalı bir şey söyleyemem” cevabını vermişti.

KALEME ALDIĞI YAZI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la sık sık görüşen ve son olarak da KKTC ziyaretine katılan adlardan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz günlerde Milli Gazete’de partilere yönelik dikkat çeken bir yazı kaleme almıştı. “Milli Görüş liderliği” konusuna değinen Asiltürk, “Millî Görüş toplumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir koşulla kabul edeceğimi söyledim: ‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz’, dedim. Bu talebime cevap olarak, o toplantıya katılanların hepsi ‘evet, sen bizden zâten yapmak mecburiyetinde olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler” ifadelerini kullandı.

“BUNA YANIT VERME İHTİYACI DUYMUYORUM”

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ise konuşmasının sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplarken Karamollaoğlu’na, söz konusu yazıyla alakalı “Ben onu işitmedim. İlk kez sizden duyuyorum. Maalesef bazı çevreler bu konuyu kendilerine göre pompalayıp duruyorlar. Eğer yetmiyorsa uyduruyorlar. İki hafta önce basit bir rahatsızlıktan dolayı bir arkadaşımızı basın toplantısına görevlendirdim, ‘Saadet partisi gitti, Temel Karamollaoğlu ayrılıyor…’ yapmayın bunu yahu. Bu konuları istismar etmekten lütfen vazgeçin, gerçeklerle yüz yüze gelin. Bu Şekilde ‘acaba bir fitne çıkarabilir miyiz, bir karışıklık olur mu? Şu Şekilde belirtildi ama biz bunu şu şekilde tevil edebilir miyiz, gibi bence yorumları bir kenara bırakın. Teşekkür ediyorum ben buna yanıt verme ihtiyacı da duymuyorum” cevabını vermişti.

Maskenin koruyuculuğuna inanmayan Oğuzhan Asiltürk, aşıda olmadı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.