Maserati CEO’su açıkladı: Asla elektrikli araç üretmeyeceğiz

Maserati yetkililerinden gelen açıklamaya göre şirket asla tamamen elektrikli motora sahip bir spor otomobil üretmeyecek. 2022 yılında yarı elektrikli modellerini piyasaya sürecek Maserati’nin başta İtalya olmak üzere global anlamda düşüşü devam ediyor.


Maserati CEO’su açıkladı: Asla elektrikli araç üretmeyeceğiz

Global lüks otomobil pazarında çok ciddi bir paya sahip olan Maserati, yöneticisinin yaptığı bomba açıklamalar ile gündemden düşmüyor. Maserati CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre şirket asla tamamen elektrikli araç üreten bir otomobil markası olmayacak. Ülkelerin dizel ve ve benzinli araçları yasaklaması kararını bile gözden geçirmeyen Maserati, spor otomobil üretmeye devam edeceğini fakat asla elektrikli olmayacağının sinyalini verdi. 1914 yılında İtalya’da kurulan Maserati fabrikası, o yıldan günümüze kadar sektörün en pahalı araçlarını üretmeye ve dünyaya satmaya devam ediyor.

KUZEY AMERİKA ŞEFİ’DE AYNI ŞEYİ SÖYLEDİ

Maserati tarafından yapılan bu açıklamaya şirketin Kuzey Amerika Şefi Al Gardner’da katıldı. Şef, ünlü bir otomobil ve motosiklet dergisine verdiği röportajda Maserati’nin yanmalı motorlu araç üreteceğini söylemesi, şirketin elektrikli motorlara olan bakış açısında çok net bir tavır sergilediğinin kanıtı oldu. Öte yandan yarı elektrikli ve yarı benzinli olan modellerini 2022 yılında piyasaya çıkarmaya hazırlanan Maserati, bahsi geçen yıllarda tamamen petrol ile çalışan araçlar üretmeye de devam edecek.

MASERATİ EFSANESİ TARİHE KAVUŞABİLİR

Bir araştırma şirketinin yaptığı açıklamada İtalyan marka Maserati’nin 2018 yılında ilk çeyreğinde yüzde 28’lik bir düşüş yaşadığını ve içerisinde bulunduğumuz 2019 yılında bu rakamın yüzde 41’e çıktığını duyurması şirketin belkide çok yakında tarihin tozlu sayfalarına kavuşacağının habercisi oldu. İlerleyen yıllarda zarar etmeye devam edecek olan Maserati’nin ya bu açıklamayı dikkate almayarak kullanıcı ihtiyacı elektrikli araçları üretmeye devam etmesi yada kepenk kapatması gerekecek.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

CB bulutları diye tabir edilen ve pilotlar tarafından 'katil bulut' diye adlandırılan bulutlar sebebiyle dün İstanbul Havalimanı'nda bazı uçuşlar başka havalimanlarına yönlendirildi. Sosyal medyada ortaya çıkan 'yanlış yere havalimanı' iddialarına ise jet hızıyla DHMİ açıklaması geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.