Marvel’dan ABD’li Siyasetçiye Uyarı: Kaptan Amerika Olmayı Bırak

Marvel, seçim kampanyasında Kaptan Amerika kostümü giyen siyasetçiye 'vazgeç' mesajı gönderdi.

Marvel, New York meclis üyesi Ben Kallos’un siyasi propaganda esnasında Kaptan Amerika kostümü giymesine tepki gösterdi. Marvel ünlü siyasetçiye ‘Kaptan Amerika olmaktan vazgeç’ mesajı gönderdi.


Kallos, geçen hafta attığı bir tweette Kaptan Amerika kostümüyle sokaklarda gezerken fotoğraflarını paylaşmıştı. Fotoğrafların üstüne ise, “Kaptan Amerika, Hydra, kötü ajanlar, Loki, Ultron ve Thanos ile savaşmakla meşguldü. Ben ise her gün New York’lular için savaşıyorum. Gerçek Kaptan Amerika’nın süper güçleri varken, benim ise gücüm sizlerden geliyor” notunu bırakmıştı.

Marvel Sinematik Evreni Baş Danışman Yardımcısı Eli Bard, konuyla ilgili sert bir mektup hazırladı. Bard mektubunda siyasi kampanyalara izin vermediklerini belirterek, “Kaptan Amerika olmaktan vazgeç” mesajını gönderdi. Marvel karakterlerinin hiç birinin siyasi kampanyalara alet edilmesine izin vermeyeceklerinin de altını çizdi.


KAPTAN AMERİKA KİMDİR?

Kaptan Amerika, 1. Dünya Savaşı sırasında savaşa katılmak isteyen ancak aşırı güçsüz olduğu için hiçbir şekilde orduya alınmayan Steve Rogers adlı gencin hikayesini anlatıyor. ABD’nin süepr asker programına gönüllü denek olarak katılan Steve Rogers, deney sonucu aşırı güçlü bir süper asker haline geliyor ve ‘Kaptan Amerika’ ismini alıyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı