adplus-dvertising

Mars’tan gelen kapı görüntüsü uzaylı tartışmalarını alevlendirdi!

Mars’ta keşif yapan Curiosity araştırma aracından Dünya’ya gönderilen en son görüntülerden birindeki görüntü şaşkınlık oluşturdu. 7 Mayıs’ta çekilen fotoğrafta bulunan kapı görüntüsü sosyal medyada “Uzaylılar mı yaptı?” sorusunu sordurttu.
Takip et
Mars’tan gelen kapı görüntüsü uzaylı tartışmalarını alevlendirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

7 Mayıs 2022 tarihinde NASA’nın Mars‘ta görev yapan aracı Curiosity tarafından çekilen fotoğrafta kapıya benzer bir oyuk gündem oldu.

SOSYAL MEDYA: UZAYLILAR YAPTI

Sosyal medyada görüntünün uzaylılar tarafından Mars‘ta inşa edilmiş bir yapıya ait olduğu konusunda yorumlar yapıldı. Tıpkı bir geçit kapısına benzeyen oluşum öylesine ürkütücü bir biçimde ikna edici ki, neredeyse Marslılar için küçük bir sığınağa ya da belki de tamamen başka bir evrene açılan bir geçide gittiğine inanmak çok çekici geliyor.

Mars’tan gelen kapı görüntüsü uzaylı tartışmalarını alevlendirdi!

Reddit’teki bazı kullanıcılar ise daha aklıselim hareket ederek, kapı benzeri yapının büyük olasılıkla bir basınç kırığı olduğuna işaret ediyorlar: Bu, belki bir ya da iki Mars depreminin yardımıyla kırılan bir kaya parçasındaki bir tür zorlamanın eseri dendi.

ÇOK DAHA KÜÇÜK OLABİLİR

Öte Yandan bir kapıyı andıran kaya oluşumu hayal gücümüzde gerçek boyutlardaymış gibi görünse ve resme bakarak bundan emin olmak zor olsa bile, görülen boşluğun gerçek hayatta sadece birkaç santimetre boyutlarında olması da muhtemel.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.