adplus-dvertising

Marmaris’te orman yangını: Alevler gökyüzünü kızıla bürüdü

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile büyüdü. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, alevler gökyüzünü kızıla boyadı.
Takip et
Marmaris’te orman yangını: Alevler gökyüzünü kızıla bürüdü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiindeki ormanlık alanda saat 20.00 sıralarında halen belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. İhbar üstüne bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildi.

Marmaris’te orman yangını: Alevler gökyüzünü kızıla bürüdü

Yangın rüzgar sebebiyle büyüdü

Şiddetli rüzgar sebebiyle bir anda büyüyen alevlere ekipler ilk etapta iki yangın söndürme helikopteri ile müdahalede bulundu. Havanın kararması ile beraber alevlere müdahalenin karadan devam edeceği bilgisi edinildi.

Takviye ekipler yola çıktı

Şiddetli rüzgar ile büyüyen alevler geniş bir alana yayıldı. Sık ormanlık alanda etkili olan yangına müdahalede bulunak üzere Denizli, Antalya ve İzmir’den çok sayıda takviye ekipler sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

Alevler gökyüzünü kızıla bürüdü

Akşam saatlerinde başlayıp rüzgarın şiddeti ile büyüyen alevler gecenin karanlığını aydınlattı. Gökyüzünü kızıla bürüyen alevleri söndürmek için bütün ekipler seferber olurken, şiddetli rüzgarın yangın söndürme çalışmalarını olumsuz etkilediği öğrenildi.

“Bütün kurumlar şu an teyakkuz halindeyiz”

Yangın sonrası Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Ersoy, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay bölgeye gelerek çalışmaları yakından takip etmeye başladı. Bütün kurumların teyakkuz halinde olduğunu ifade eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yangın bölgesinde yaptığı açıklamada, “Maalesef almaya çalıştığımız bütün tedbirlere karşın, bir yangını daha yaşıyoruz. Rüzgarın şiddetli olmasından dolayı yangını kontrol altına almakta zorlanıyoruz. Bütün kurumlar şu an teyakkuz halindeyiz. Rüzgarın hafiflemesi ile kontrol altına alırız diyerek ümit ediyoruz. Şu ana kadar yangının ne kadar alanda etkili olduğunu kestirebilmek zor. Hep beraber yangını söndürmek için konsantre olmuş vaziyetteyiz” şeklinde konuştu.

Marmaris’te orman yangını: Alevler gökyüzünü kızıla bürüdü
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.