adplus-dvertising

Marmaris’te alev nöbeti tutan orman işçisi: ‘Her yer güvenli denilene kadar bu bölgedeyiz’

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi’ne bağlı Bördübet mevkii Yedigöller bölgesinde çıkan yangının ilk saatlerinden itibaren bölgede olup alevler ile savaşan orman işçileri nöbet tutmaya devam ediyor. Orman işçisi Sercan Çöp, “Şuanlık çok şükür kontrol altına alındı, soğutma yapıyoruz. Her yer güvenli, bölgeden ayrılabilirsiniz denilene kadar bu bölgedeyiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Marmaris’te alev nöbeti tutan orman işçisi: ‘Her yer güvenli denilene kadar bu bölgedeyiz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tamamen kontrol altına alınan yangın sonrası çevre illerden gelen ekiplerin bir kısmı ‘bölge güvenli ayrılabilirsiniz’ direktifi ile bölgeden ayrılmaya başladı. Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Yılanlı ekibi ise yangının ilk çıktığı noktalardan birinde arazözlerinin başında duman nöbeti tutmaya devam ediyor.

Ekipler bütün ihtiyaçlarını arazözlerinin yanında giderip, asker misali gözlerini kırpmadan yangın olasılığına karşı teyakkuz halinde bekliyor.

Yılanlı ekibinden Sercan Çöp, “21 Haziran Salı günü Yılanlı Orman İşletme Lojmanları’ndan çıkarak buraya geldik. Akşam saat 22.00 civarlarında yangının başlama noktası olan tepeden müdahale etmeye başladık. Uzun süre müdahale ettik, gece olduğu için helikopter çalışmadı. Ekip arkadaşlarımla sabaha kadar su basarak tırmıkla çekerek müdahale ettik. Sabah saatlerinde helikopterler çalışmaya başladı. Gündüzleri helikopterler çalışıyor, geceleri biz müdahaleye devam. Şuanlık çok şükür kontrol altına alındı, soğutma yapıyoruz. Tüten yerleri söndürüyoruz devam ediyoruz. Her yer güvenli, bölgeden ayrılabilirsiniz denilene kadar bu bölgedeyiz” şeklinde konuştu.
Muhammet Karakoca ise, “Arkadaşlarla beraber buradayız. İnşallah en kısa sürede lojmanlarımıza dönmek istiyoruz. Duyduğumuz anda geldik, gerekirse üzerimizi otomobilde değiştiriyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.