adplus-dvertising

Marmaris yangınının kundaklayıcısı Sacit Ayhan’ın babası feryat etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 4 gün önce başlayan orman yangınının zanlısı olarak tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, “Keşke ölseydi de ormanları yakmasaydı” diyerek feryat etti.
Takip et
Marmaris yangınının kundaklayıcısı Sacit Ayhan’ın babası feryat etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Marmaris’te 4 gün önce başlayan orman yangınının zanlısı olarak Marmaris Adliyesinde tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, ‘hangisine yanayım’ derken, “Biz bal ile geçimimizi sağlarız ekmek yediğimiz ormanları yaktı” diyerek feryat etti.

“Alkol problemi sonumuzu getirdi”

Marmaris’te bir koyda kışın arıcılık ve balıkçılık ile geçimlerini sağladıklarını söyleyen baba Kadir Ayhan, “Çok söyledim içme diyerek. Çok mücadele ettim bırakması için. Hanımından ayrıldı, çocuklarından ayrıldı, psikolojisi bozuldu. Kaldıkları koyda insanlar sigara içince atmasın diyerek yerler yaptı. Arıcılık yaptık senelerce. Bir kişi izmariti atsa avucunun içinde söndürürdü. Ölseydi hiç olmazsa bu dağlar yanmazdı. İnsanlar rezil olmazdı. Bu kadar içmesin diyerek çok uğraştım. 20 gün oldu yanıma geleli. Olay günü temiz giysilerini giydi, hiçbir münakaşa yaşamadık. ‘Akşama geleceğim’ şeklinde konuştu. Buradaki insanlara getirilecek bir şey var mı diyerek sordu. Kahretti gitti kendini de bitirdi, beni de bitirdi. İçtiği zaman başka bir insan oluyor. Sarhoş çok gördüm ama bundaki çok değişik sarhoşluk oluyor. Her gün birlikte tekne ile çalışıyorduk. 15-20 metre derinliğe dalardı her gün” şeklinde konuştu.

“Yangını işitince çok korktum yolda mahsur kalır gelmez diyerek”

Baba Ayhan, “Yangını işitince aradım telefonuna ulaşılamıyordu. Çünkü geleceğim şeklinde konuştu, buradakilere akşam ne gerekir ne getireyim diyerek sordu. Önce yangının içinde kaldı sandım çok korktum zaten ormanın içinde yatar halde bulmuşlar ben oğlumu biliyorum içince zor kendine gelir. Duyar işitmez şok geçirdim, yalan söylemez, yaktığını söylediyse doğrudur yakmıştır oğlum. Keşke kendini yaksaydı da ormanları yakmasaydı” şeklinde konuştu.

Yangın işçisi olarak 3 sene görev yapmış

4 bin hektar ormanlık alanı yaktığını itiraf ederek tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, oğlunun 3 sene ormanda yangın işçisi olarak görev yaptığını, gitmediği yer, gitmediği yangın kalmadığını belirtti.
Kadir Ayhan, yaşadığı koyda denizlere bakarak ağlayıp, kendine gelemediğini ve çok acı çektiğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.