Marmaris Belediyesi Bayram izinlerini kaldırdı! Tatilciler akın ediyor…

Hem Marmaris sakinlerinin hem de tatile gelen vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için bütün hazırlıkları sürdüren Marmaris Belediyesi’nde bütün izinler kaldırıldı. İlçeye girişte uzun araç kuyrukları oluşurken Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bütün hazırlığımızı yaptık. 9 günü problemsiz atlatmak istiyoruz. Bunun için vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.
Takip et
Marmaris Belediyesi Bayram izinlerini kaldırdı! Tatilciler akın ediyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilini Muğla’da geçirmek isteyen yerli turist her sene olduğu gibi bu Kurban Bayramında da tercihini Muğla’dan yana kullanıyor. Özellikle Kurban Bayramına bir hafta kala Bodrum ve Marmaris ile Fethiye’nin geçiş noktası Menteşe çevre yolunda uzun kuyruklar oluştu.

İZİNLER KALDIRILDI

Hem Marmaris sakinlerinin hem de tatile gelen vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için bütün hazırlıkları sürdüren Marmaris Belediyesi‘nde bütün izinler kaldırıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personeli 7/24 görev başında olacak.

Marmaris Belediyesi’nde 9 günlük Kurban Bayramı tatili sebebiyle temizlik, fen işleri, zabıta destek, park bahçeler gibi icraatçı birimlerdeki izinler kaldırıldı. Bayram tatili sebebiyle nüfusu 5 katına çıkan ilçede belediye özellikle temizlik konusunda özel tedbirler aldı.

Marmaris Belediyesi Bayram izinlerini kaldırdı! Tatilciler akın ediyor…

44 aracı bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne Fen İşleri ve Park Bahçeler müdürlüklerinden 4 kamyon daha tahsis edildi. Öte Yandan 16 personel takviyesi yapıldı. Buna göre temizlik birimi 240 personel ile bayram tatili boyunca ilçenin temizliği için çaba gösterecek.

ŞİAKYETLER ANINDA DEĞERLENDİRİLECEK

Zabıta Müdürlüğü’nde de izinler kaldırıldı. 30 personeli Kaymakamlık Vefa Grubu’nda görevli olan müdürlük 70 personelle 7/24 hizmet verecek. Zabıta müdürlüğü ekipleri günlük rutin kontrollerin yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendirecek. Özellikle uygun olmayan yerlerde kurban kesimini denetleyecek olan zabıta ekipleri plajlarda ve eğlence noktalarında meydana gelebilecek olumsuzluklara da müdahalede bulunacak. Bunun yanı sıra öbür icracı birimler de görevlerinin başında olacak.

“VATANDAŞLARIMIZIN DA DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Kendisi ve bütün başkan yardımcılarının da Marmaris’te olacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bütün hazırlığımızı yaptık. 9 günü problemsiz atlatmak istiyoruz. Bunun için vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Yerlere çöp atmayarak, sahillerimizi, seyir tepelerimizi temiz tutarak bayramın çevre için de bayram gibi geçmesini sağlayabilirler. Öte Yandan araçlarını çöp araçlarının geçmesini yahut konteynere ulaşmasını önleyecek biçimde park etmemelerini; araçlarının çekilmemesi ve cezai işleme maruz kalmamaları için önlem almalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.