adplus-dvertising

Marmara Park AVM’de IMAX sinema sistemi rezaleti

Yüksek teknoloji sinema sistemleri ‘IMAX’ ile hizmet verdiğini söyleyen sinema salonları, vatandaşı hayal kırıklığına uğratıyor.
Takip et
Marmara Park AVM’de IMAX sinema sistemi rezaleti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Vizyona giren, görüntü ve ses kalitesi güçlendirilmiş yeni filmleri, yüksek bilet fiyatlarıyla vatandaşa IMAX teknolojisiyle sunan sinema salonları, yeterli teknik personeli istihdam etmemesi nedeniyle sinemaseverlere hüsran yaşatıyor.

Marmara Park AVM’de IMAX sinema sistemi rezaleti

Marmara Park AVM’de yüksek teknoloji IMAX sistemiyle film seyretmeye gidenler, cumartesi sabah seansında cihazın arıza yapması üstüne filmi yarıda bırakarak salonu terk etti. Film meraklarına, yüksek çözünürlüklü, görüntü kalitesi ve kuvvetli ses efekti vaadiyle normal tarifenin çok üstünde fiyatla biletleri satılan IMAX filmler, bazı AVM’lerdeki işletmecilerin yeterli teknik desteği sağlayamaması nedeniyle sinemaseverlerin keyfini yarıda bırakıyor.

Hafta sonu Marmara Park AVM’deki Cinemaximum salonlarında IMAX film çalıştırıcıları arıza yaptı. Onlarca sinemasever, filmin en heyecanlı yerinde salonu terk etti. Türkiye’de ileri teknoloji ile film seyreden elit kesimi mağdur eden işletmeciler, bu teknolojiyi ön plana çıkararak bilet satışı yapıyorlar.
Öte yandan sinemaseverler, sinema işletmelerinin birkaç şirketin kontrolünden çıkartılarak, daha rekabetçi hale getirilmesini istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.