Marmara Denizi’ndeki Müsilaj sorunu için bakanlık harekete geçti!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi için acil eylem planını açıkladı. “Marmara’ya acil müdahale etmemiz gerekiyor” diyen Kurum, “8 Haziran’dan itibaren 7/24, müsilajın tamamen temizlenmesi için acil bir çalışma başlatacağız” dedi. Bakan Kurum, Marmara Denizi’ndeki bütün hayalet ağların da bir sene içinde temizleneceğini ifade etti.
Takip et
Marmara Denizi’ndeki Müsilaj sorunu için bakanlık harekete geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Marmara Belediyeler Birliği, müsilaj problemini görüşmek için toplantı düzenledi. Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı. Kocaeli’de gerçekleştirilen toplantı sonrası Bakan Kurum açıklama yaptı.

“El birliği ile iş birliği ile göz bebeğimiz Marmara’yı kurtaracağız” diyen Kurum, “Bir an evvel karasal, tarımsal ve gemi kaynaklı ne kadar farklı kirlilik türü varsa tamamını ortadan kaldırmalıyız” ifadelerini kullandı. Hedeflerinin Marmara Bölgesi’nde yaşayan 25 milyon vatandaşımızın içini sızlatan o görüntüleri yok etmek olduğunu söyleyen Kurum, “Marmara Denizimizi bir seferberlik anlayışıyla tertemiz hale getirmek ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin üstünde bir vazifedir, bir borçtur” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.