adplus-dvertising

Marlin coin (POND ) nedir? POND coin güvenli mi? POND coin hakkında bilinmesi gerekenler

POND coin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Ağ katmanında blok zinciri hızını ve ölçeğini optimize ederek Marlin, merkezi olmayan uygulamaların performansını Web 2.0 öncüllerinden ayırt edilemez hale getirmeyi hedefliyor. Peki, Marlin coin nedir? POND coin ne kadar?
Takip et
Marlin coin (POND ) nedir? POND coin güvenli mi? POND coin hakkında bilinmesi gerekenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para borsalarıyla yakından ilgilenen pek çok kişi Marlin coin nedir sorusunu araştırıyor. Hareketli grafiği sebebiyle dikkatleri üzerine çeken POND coin ne kadar sorusuna da yanıt aranıyor. Marlin, merkezi olmayan blok zinciri ağları için yüksek performanslı ağ altyapısı sağlayan bir katman 0 protokolü.

Hareketli grafiği sebebiyle POND coin ne kadar sorusu merak ediliyor.  Proje, özel token satışları yoluyla 3MM USD artırarak toplam maksimum token arzının% 17.23‘ünü sattı. Peki, Marlin coin nedir?

Marlin coin (POND ) nedir?

Marlin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür.

Marlin, kırılmaz anonimlik sağlarken, yüksek verim milisaniye gecikme süresiyle İnternete ve tüm Blockchainlere ölçek kazandıran bir P2P ağ protokolleri paketidir.

Pond Coin Marlin projesinin digital parasıdır. Marlin ağındaki Metanodes adı verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır.

Marlin Protokolü, Binance Labs, Arrington XRP, Electric Capital, NGC ve diğer yatırımcılardan 3 milyon dolarlık bir çekirdek turunda toplandı.

Merkezi San Francisco ve Bangalore, Hindistan’da bulunan girişim, çeşitli blok zincirlerinde ağ hızlarını artırmak için çalışıyor. Verimlilik kısıtlamaları – veya bir ağda ne kadar verinin sorunsuzca akacağına ilişkin sınırlamalar – yaygın blok zincirinin benimsenmesine büyük bir engel olarak görülüyor.

POND, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. POND ağındaki Metanodes adı verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır.

Marlin, merkezi olmayan blok zinciri ağları için yüksek performanslı ağ altyapısı sağlayan bir katman 0 protokolüdür. Ağ katmanında blok zinciri hızını ve ölçeğini optimize ederek Marlin, merkezi olmayan uygulamaların performansını Web 2.0 öncüllerinden ayırt edilemez hale getirmeyi hedefliyor.

POND, Marlin’in yerel fayda tokenı olup aşağıdaki işlevlere sahiptir:

Yönetim: POND token sahipleri, hazinedeki fonların kullanımı ve ağ kaynaklarının tahsisi dahil olmak üzere yönetim kararlarına oy verebilir.

Protokol Teşvik Etme: Kullanıcılar, Marlin ağında veri gönderip aldıklarında ödül olarak POND tokenları kazanabilirler.

Stake etme: Node, Marlin ağına katılmak için POND tokenlarını yatırması gerekir.

Marlin, geliştiriciler ve son kullanıcılar için aşağıdakileri içeren bir dizi araç oluşturmuştur:

Marlin SDK: Oyun geliştiricileri, akış uygulamaları, blok zincirleri vb. İçin tasarlanmıştır ve düşük gecikmeli bir ila birçok iletişim gerektirir.

Marlin Cache: API beslemelerinden ve veri depolarından gelen popüler istekleri depolayan merkezi olmayan bir içerik dağıtım ağı olarak işlev görür.

Marlin Ağ Geçidi: Müşterilerin (traderlar), tam nodeların, madencilerin ve doğrulayıcıların düşük gecikmeli bir röle ağı aracılığıyla büyük blokları ve işlemleri değiştirmesine izin vererek, Gaz Fiyatı Müzayedelerinde bir avantaj sağlar ve blok zincirlerini katman-0’da kısa blok süreleriyle ölçeklendirir.

Marlin Coin Özellikleri

Marlin SDK’sı performans ve güvenlik için tasarlanmış sağlam bir P2P ağıdır.

Yüksek işlem hacmine sahip blockchain’ler

Cüzdanlar ve mesajlaşma uygulamaları

Web 3.0 altyapıları

Off-chain protokoller

Ölçeklenebilirlik

Dayanıksız ağlar ve uzun süren blok gecikmeleri, blockchain verimini sınırlayan önemli bir faktör. Marlin SDK’sı (Yazılım Geliştirme Kiti), minimum protokol değişiklikleriyle tüm blockchain’in verimliliğini artırmak için plug-and-play (tak ve çalıştır) ağ bağlantısı sağlıyor.

Merkeziyetsizlik
Bir blockchain’deki node sayısı, düşük onay sürelerini güvence altına almak için genellikle küçük sayılarla sınırlıdır. Marlin SDK’sı, blockchain’lerin ve off-chain protokollerin performanstan ödün vermeden yüz binlerce node’un ölçeklenmesine izin verir.

Anonimlik
“Marlin Foundry”, Marlin SDK’sı ile sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen anonimlik ağlarının oluşturulmasına ve konuşlandırılmasına olanak tanır.

Metanode’lar
Merkezi olmayan yüksek performanslı iletişimi etkinleştirme
Dünyanın dört bir yanındaki metanode’lar, Marlin Foundry kullanılarak oluşturulan ağları desteklemek için bant genişliğini paylaşıyor. Metanode’lar, ücret karşılığında paketleri aktarmaya teşvik edilirler.

Ayrıca;

Ek güvenlik için mevcut bir node ağından yararlanabilir,
Ödemeler ve yönetim için kendi token’ınızı kullanabilir,
Marlin Sanal Makinesi’ne (VM) istediğiniz özellikleri ekleyip uygulayabilirsiniz.

Marlin coin (POND ) nedir? POND coin güvenli mi? POND coin hakkında bilinmesi gerekenler

POND coin (Marlin) ne kadar?

Marlin bugünkü fiyatı ₺1,72 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺202.239.107 TRY. Marlin son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #328, piyasa değeri ₺1.268.642.004 TRY. Dolaşımdaki arz 736.908.424 POND coin ve maksimum seviyede. 10.000.000.000 POND coin.

Marlin coin (POND ) nedir? POND coin güvenli mi? POND coin hakkında bilinmesi gerekenler

Marlin (POND) Grafiği

Marlin coin (POND ) nedir? POND coin güvenli mi? POND coin hakkında bilinmesi gerekenler

Marlin Kripto Parası Nedir?

Kullanıcılar, projenin yerel kripto parası olarak POND ile de birçok farklı avantaj sağlayabilirler. POND yatırımcıları, stake yoluyla ağ üzerinde doğrulama düğümlerini çalıştırabilirler. Bunun yanı sıra POND coin yatırımcıları, platform içinde yönetişim (governance) kararlarında etkili olabilirler. POND token için maksimum arz 3.1 milyar olarak açıklanmıştır.

Marlin (POND) coin kimin?

Marlin, tümü eşler arası ağ oluşturma konusunda kapsamlı deneyime sahip olan geliştiriciler Siddhartha, Prateesh ve Roshan’ın beynidir.Üretimde parçalama kullanan ilk yüksek verimli blok zinciri olan Zilliqa’nın geliştirilmesinden sorumlu olan Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de çalışan deneyime sahiptir ve 2 ABD patentinin yazarıdır. Prateesh, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) Bilgisayar Ağlarına odaklanan bir doktora adayıdır ve açık kaynak kodlu bir meraklı olan Roshan, Boost C ++ kitaplıklarına katkıda bulunmuştur.

Proje, Ethereum Foundation, International Collegiate Programming Contest (ICPC) dünya madalyalı eski araştırmacıları ve Facebook, Cisco ve Bosch deneyimleri olan geliştiricileri istihdam ediyor. Chord DHT gibi seminal P2P makalelerinin yazarları da dahil olmak üzere danışmanları arasında Bittorrent’in eski CEO’sunu ve MIT ve Princeton’daki profesörleri sayıyor. Marlin, Binance Labs, Electric Capital ve Michael Arrington tarafından destekleniyor.

Marlin Ağı Nasıl Güvende Tutuluyor?

Marlin, DeFi ve Web3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan bir protokoldür. Marlin ağındaki “Metanodes” adı verilen düğümler, geliştiricilere çeşitli imkanlar ve yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır. Marlin performans, merkeziyetsizlik ve güvenlik ilkelerinin hiçbirinden vazgeçmeden kullanıcıları için yüksek ölçeklenebilirlik sunmayı hedefler.

Ethereum’un üzerine inşa edilen Marlin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum nodeları ağı tarafından korunmaktadır.

Ek olarak- * Metanode’lardan oluşan Marlin ağı, ağa ekledikleri içeriği doğrulayamadıkları için ağ DDoS ve spam saldırılarıyla karşı karşıya kalırsa, stake edilmiş MPOND ve temsilci POND’un kesilmesi riski taşır. * Proof-of-Work’ten farklı olarak ağ, kullanıcıların talep ettikleri SLA’larla performans ve kullanılabilirlik garantileri almalarını ve bunun için orantılı olarak ücretlendirilmelerini sağlamak için silme kodlaması aracılığıyla ayarlanabilir artıklık kullanır.

Pond DAO tarafından önceden onaylanmış, dünya çapında probları olan üçüncü taraf denetçiler ağı, daha yüksek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için sürekli performans ve kapsama izleme sağlar. DAO tarafından desteklenen bir sigorta fonu, ağın SLA garantilerini karşılayamaması nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılır.

Marlin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Marlin, ağ katmanı optimizasyonlarına odaklanan birkaç katman 0 projesinden biridir. IPFS’yi teşvik eden Filecoin’e benzer şekilde, Marlin teşvikli bir libp2p’ye eşdeğer olduğunu iddia ediyor. Bu, Marlin’i merkezi olmayan web’de her yerde bulunur hale getirir, çünkü herhangi bir eşler arası uygulama, dağıtılmış düğümler arasındaki ağa bağlı çalışır.

Dolaşımda Kaç Marlin Jetonu Var?

Marlin ekonomisinde MPOND ve POND olmak üzere iki jeton vardır. MPOND’un toplam tedarik sınırı 10.000 iken, POND coinin üst sınırı 10.000.000.000’dir. İki jeton arasındaki dönüşüm, 1 MPOND gönderildiğinde 1.000.000 POND döndüren bir köprü aracılığıyla kolaylaştırılır ve bunun tersi de geçerlidir. Başlangıçta, 4,623 MPOND ve 3,184,000,000 POND coin, esas olarak doğrulayıcılar ve topluluk arasında dağıtılan POND Coin ile oluşturulur. Bu sayılar, köprü üzerinden yapılan dönüşümler nedeniyle zaman içinde değişebilir. Her Marlin Metanode’un MPOND’u yatırması gerekir ve stake etme ödülleri şeklinde POND alır.

Pond Coin – Marlin Coin Nereden Alabilirim?

Borsalarda LIN kısaltmasıyla işlem gören Marlin Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.

Marlin; Binance Labs, Arrington XRP Capital, Electric Capital, NGC Ventures ve blockchain alanındaki birçok önde gelen girişim fonuundan tamamen merkeziyetsiz ve güvenli bir ağ altyapısı oluşturma hedefi için tam 3 milyon dolarlık yatırım almış.

Pond Coin – Marlin Coin Analist Yorumu

Davis ayrıca Marlin’in (POND) de yükselişte olduğunu düşünüyor. Yüksek performanslı sıfır katman blockchain ağı olan Marlin (POND), merkezi olmayan finans (DeFi) için yüksek kaliteli altyapı sağlamaya yönelik olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“İşleri daha iyi hale getirebilmek için kullanabilecekleri yüksek oktanlı bir benzin gibi düşünün.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.