adplus-dvertising

Marketlerden vatandaşa indirim oyunu! fiyatla birlikte gramajlar düştü…

Fiyatların aşırı artmasından sonra döviz kurunun düşüşe geçmesiyle marketlere indirim çağrısında bulunulmuştu. Fakat bunun da formülünü bulup hem fiyatları düşürdüler hem de gramajları düşürdüler.
Takip et
Marketlerden vatandaşa indirim oyunu! fiyatla birlikte gramajlar düştü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çikolata, çerezde görülen gramaj oyunu şuanda de bakliyatta başladı. Kurdaki düşüşle fiyat indirimi beklenirken paketler küçüldü. Bakliyatlar yarım kiloluk ambalaja konuldu. Vatandaşta ‘fiyat düştü’ algısı oluşturuldu.

Marketlerden vatandaşa indirim oyunu! fiyatla birlikte gramajlar düştü…

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, tedarikçilerin gıda ürünlerinde meydana gelen fiyat artışlarını gramaj hilesiyle kamufle etmeye çalıştığını belirtti. Ağaoğlu, “Bunu daha önce çerezde de çikolata da gördük. Bu ürünlerin fırsatmış gibi sunulması ise aldatıcı eyleme girer.

Vatandaşlar aldıkları üründe fiyata dağil gramaja da bakmalı” şeklinde konuştu. Özellikle gıda fiyatlarında kurdaki ani yükselişin sonrasında çıkan fiyatların kurdaki düşüşle beraber hemen inmediğine dikkat çeken Ağaoğlu, “Vatandaşın verdiği yüksek tepkinin sonrasında küçük de olsa fiyat indirdiler. Fakat bu çok kısa zamanlı oldu. Son dönemde biz de fiyatların tekrardan yükseltildiğini görüyoruz. Kur o rekor seviyeye gelmemişken bazı ürünlerin fiyatlarını o dönemin dahi üstüne çıkaran marka, market ya da tedarikçiler var. Temel gıda ürünlerinde daha sıkı denetimler gerekiyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.