Marketlerden Ramazan kolilerine yüzde 35 zam!

Her yıl marketlerde yerini alan ramazan kolileri için hazırlıklar bu senede başladı. Ramazan kolilerinin fiyatları geçtiğimiz seneye göre ortalama yüzde 35 oranında zamlandığı görüldü.
Takip et
Marketlerden Ramazan kolilerine yüzde 35 zam!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ramazan ayına sayılı günler kala perakende sektörü hazırlıklara başladı. Ramazan erzak kolileri ve hediye çekleri marketlerde yerini aldı.

Milliyet gazetesinden Aylin Rana Aydin’in haberine göre, Ramazan erzak kolileri bu sene, geçen seneye göre ortalama yüzde 35 zamlı. Geçen sene en ucuzu 13 üründen oluşan ve 44.90 liraya tüketiciye sunulan Ramazan kolisi bu sene aynı ürünlerle 59.90 liraya satılıyor. Son senelerde çeklerin yükselişte olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, bu sene da çeklerin öne çıkmasını bekliyor.

Ramazan erzak kolilerinde birçok ürün yer alırken, her bütçeye uygun seçenekler bulunuyor. 2018 senesinde 25 ila 105 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan Ramazan erzak kolileri, 2019 senesinde 37 ila 124 lira, 2020 senesinde ise 45 ila 150 lira arasında satılmıştı.

Bu sene erzak kolilerinin fiyat aralığı 60 liradan başlayıp 190 lirayı buluyor. Ramazan erzak kolilerinin yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin istedikleri ürünü alabileceği hediye çekleri ise her bütçeye uygun doldurulabiliyor ve tutar 500 liraya kadar çıkıyor.

“ÇEKLER AVANTAJLI”

Haberde görüşlerine yer alan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, marketlerin Ramazan erzak kolileri için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Son senelerde erzak kolilerinin yanı sıra çeklerde yükseliş olduğunu söyleyen Düzgün, “Bu sene gene çeklerin öne çıkmasını bekliyoruz. Ancak erzak kolileri de Ramazan’ın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ramazan’ın başlamasına birkaç gün kala bu vaziyet daha da netleşir” diyerek konuştu.

Çeklerin erzak kolilerine göre avantajının olduğunu kaydeden Düzgün, “Çeklerle beraber ihtiyaç sahipleri istediği ürünü satın alabiliyor. En azından mutfağında eksik ne varsa onu tercih ediyor. Erzak kolileri biraz daha genel gıdaya yönelik yapılıyor. Erzak kolileriyle evde ihtiyaç olmayan ürünler gönderilmiş olabiliyor. Ama çekte bu olasılık olmuyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.