Marketler saat kaçta açılacak? 18 Mayıs Pazartesi

Marketler saat kaça kadar açık, Markete gitmeye izin var mı? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Sokağa çıkma yasağı genelgesinde marketlerin açılış ve kapanış saatleri bildirildi.

18 Mayıs Marketler açık mı? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bugün ve yarın belli saatler arasında vatandaşlar market alışverişi yapabilecek. İşte, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge…

18-19 MAYIS MARKETLER AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) mecburi ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak koşuluyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis biçiminde de satış yapabilecek.

16 Mayıs Cumartesi, 17 Mayıs Pazar, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri ekmek imalatının yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri, öte yandan tatlı imalatının yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. (Bu iş yerlerinde yalnızca ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.)

Kısıtlamanın olduğu günlerde vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri yalnızca eve/adrese servis biçiminde satış yapabilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı