adplus-dvertising

Marketler hafta içi saat kaçta açılıyor? Bim, Migros, Carrefour, A101, Şok çalışma saatleri

Ramazan'da kısmi kapanma kararı sonrası market çalışma saatleri de aranmaya başladı. Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri değişti. Gerçekleştirilen son kabine toplantısının ardından alınan yeni kararlar kapsamında hafta içi sokağa çıkma yasağı saati öne çekildi ve 19:00 olarak açıklandı. Peki Hafta içi marketler saat kaçta kapanıyor? Hafta içi hafta sonu market açılış ve kapanış saatler
Takip et
Marketler hafta içi saat kaçta açılıyor? Bim, Migros, Carrefour, A101, Şok çalışma saatleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Marketlerin çalışma saatleri sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. 13 Nisan Salı günü gerçekleştirilen son kabine toplantısının hemen ardından hafta içi sokağa çıkma saatinin 19:00-05:00 olarak güncellendiği açıklamasında bulunmuştu. Kararın duyurulmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile kısmi kapanma genelgesi gönderildi. Bu kapsamda bazı işyerlerinin çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi. Peki Marketler saat kaçta açılıyor/kapanıyor?

HAFTA İÇİ MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ- BİM, A101, MİGROS, CARREFOUR,ŞOK

Gerçekleştirilen son kabine toplantısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri saat 19:0-05:00 olarak değiştirilmişti. Bu kararın ardından marketlerin çalışma saatleri konusunda da değişikliğe gidildi. Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek.

Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak açıklamasında bulunuldu.

BİM, A101, ŞOK, Migros ve Carrefour gibi birçok şubesi bulunan zincir marketlerin çalışma saatleri hafta içi saat 10:00-18:00 olarak belirlendi.

BAKKALLAR KAÇTA AÇILIYOR?

Bakkallar ise sabah saat 07:00’den itibaren hizmet vermeye devam edebilecek.

HAFTA SONU MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.