Marketler fahiş fiyat artışı ile yetinmedi, şimdide eksik gramaj oyunu!

Fahiş fiyatlara ilişkin araştırmalara devam edilirken marketlerde bu sefer de gramaj hilesi yaptığı anlaşıldı. 200 gram diyerek satılan cevizin 150 gram olduğu tespit edildi.
Takip et
Marketler fahiş fiyat artışı ile yetinmedi, şimdide eksik gramaj oyunu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kampanyalı ürünün satışa sunulurken reklamının 200 gram olarak yapıldığı, fakat tüketici tarafından bakanlığa sunulan kasa satış fişi ile reyonda yer verilen ürün görseline ait fotoğrafta ürünün 150 gram olduğu tespit edildi.

Markete reklam yasağı getiren bakanlık kararında şu ifadelere yer verdi:

“Reklamda yer verilen ürün ambalajının üstünde net 200 gram olduğu bilgisi açıkça görülüyor. Buna rağmen söylenen tarihlerde şikâyet konusu ürünün ambalajlarının 150 gram olduğu, bu hususun kasa satış fişiyle sabit olduğu, dolayısıyla tüketiciyi aldatıcı ve yanıltıcı özellikte olduğu değerlendirilmiştir.”

5 BÜYÜKLERE MÜFETTİŞ DENETİMİ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 5 büyükler olarak bilinen zincir marketlerin denetlenmesi için ticaret müfettişleri görevlendirdi. Son dönemde fahiş fiyat artışları olduğuna ilişkin vatandaşlar tarafından iletilen müracaat ve şikâyetleri dikkate alan bakanlık, ticaret il müdürlüklerince 81 ilde fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığına ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği’ne aykırılıklar olup olmadığına ilişkin denetimlerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.