Markete Su Almaya Gitti, Eşini Ve 2 Çocuğunu Kaybetti

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde yaşanan olayda, bir TIR kontrolden çıktı ve durağa girdi. Durakta 2’si çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.

Sakarya'da yaşanan olayda, Faruk Solmaz markete su almaya gitti ve ailesi Solmaz'ı durakta bekliyordu. Solmaz geri döndüğünde ise olduğu yere yığıldı. Bir TIR'ın kontrolünü kaybetmesi sonucu durakta bulunan 2'si çocuk 4 kişi yaşamını yitirdi.

Hafta sonu ailesi ile birlikte eşinin babasını görmek için Bursa'dan Pamukova'ya gelen Solmaz ailesi, dün öğleden sonra Bursa'ya dönmek için otobüs durağına gitti. Faruk Solmaz, eşi ve 2 çocuğunu durakta bırakıp, markete su almaya gitti. Solmaz'ın markette olduğu sırada, Erhan Dilek'in kullandığı 34 HY 2667 plakalı TIR, kontrolden çıktı ve otobüs durağına girdi. Otobüs durağına giren TIR üst geçidin ayağına çarparak durabildi. Çarpma sonucu ise üst geçidin merdivenleri TIR'ın üstüne düştü.

AİLESİNİ KAYBETTİ

Faruk Solmaz'ın oğlu Tevfik Solmaz (2) ve TIR'da bulunan Elif Erciyes (44) olay yerinde yaşamını yetirdi. Solmaz'ın eşi, Hanım Solmaz (38) ve kızı Miray Solmaz (4) ile TIR sürücüsü Erhan Dilek ağır olarak yaralandı. Hanım Solmaz ve Miray Solmaz hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı