adplus-dvertising

Market fiyatlarına KDV düzenlemesi!

KDV düzenlemesinin marketlere nasıl yansıyacağı merak edilirken düzenlemeye alakalı bazı detaylarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Temel gıda ürünleri başta olmak üzere fiyat etiketlerinde indirim sağlaması da düşünülüyor. İşte son dakika KDV haberinin ayrıntıları…
Takip et
Market fiyatlarına KDV düzenlemesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberleri… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla KDV’de sadeleştirme yapılması için başlatılan çalışmalar sürüyor. Gelir İdaresi Başkanlığı bütün taraflardan görüş toplarken temel gıda başta olmak üzere bütün alanlarda uygulanan KDV tekrardan ele alınıyor. Edinilen bilgiye göre, tüketiciden üreticiye bütün tarafları rahatlatmak için KDV oranlarında sadeleştirmeye gidilecek.

Market fiyatlarına KDV düzenlemesi!

KDV ORANLARINDA BİR ARTIŞ OLMAYACAK

Yapılan çalışmalarda, mevcut vaziyette yüzde 1, yüzde 8 ve 18 olarak uygulanan KDV oranlarının tek bir hanede toplanması da ele alındı. Fakat, KDV oranlarının tek haneye indirilmesi konusunun ilk etapta pek mümkün olmadığı kaydedildi. Konuyla alakalı yapılacak olası bir düzenlemede KDV oranlarında bir artış olmayacağı ifade edildi. Çalışmayla bütün tarafların rahatlatılması hedefleniyor.

ETİKETLERE YANSIYACAK

KDV oranlarında yapılacak düzenlemenin temel gıda ürünleri başta olmak üzere fiyat etiketlerinde düşüş sağlaması da düşünülüyor. KDV, halıhazırda 1,8 ve 18 olmak üzere 3 farklı biçimde uygulanıyor. Tek bir KDV oranını uygulamasına geçilmesi de üstünde de çalışılıyor. Gıda, eğitim, sağlık gibi alanlarda tek ve düşük bir KDV oranı uygulanması söz konusu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.