Markanın Adını Değiştirmeyi Kabul Etti!

Kim Kardashian, kendisine ait son giyim markasına koyduğu adın çok tepki almasından sonra, adın değiştireceğine dair bir duyuru yayınladı.

Kim Kardashian’ın iç giyim markasına “Kimono” adını vermesi, Japonya’da yüzyıllar öncesine dayanan geleneğe saygısızlık olarak görüldüğü için çok tepki almıştı. İç giyim modellerinin tanıtımının ardından twitter’da insanlar, #KimOhNo (Kim Hayır Olmaz) hashtagiyle tepkilerini göstermişti. Kim Kardashian’ın bu adı özellikle kendi ismi de içinde geçiyor diye seçtiği, bir ülkenin kültürüne saygısızlık yaptığı ileri sürülmüştü.


KİMONO İSMİNDEN VAZGEÇTİ

Haftabaşında kişisel sitesinden bir açıklama yapan Kardashian, her zaman dinlediğini, öğrendiğini ve geliştiğini not düştüğü yazıda, markanın isminin değiştirilerek satışa sunulacağını duyurdu. Kendi kendisinin patronu olduğunu belirten Kardashian, bugünlere gelmesindeki en önemli etkenin her zaman kamuoyuyla ve hayranlarıyla olan etkileşimi olduğunu vurguladı. İnsanların kendisine fikirlerini sunmasından hiç rahatsız olmadığını aksine çok mutlu olduğunu anlatan Kardashian, iç giyim markasını yeni bir isimle satışa sunmaya karar verdiğini söyledi ve herkese teşekkür etti.

Konuyla ilgili olarak görüşleri alınan Jumonji Kadın Üniversitesi Profesörü Sheila Cliff, kimononun çok güçlü bir geçmişi olduğunu, vücut hatlarını ortaya çıkarmak için değil saklamak için giyildiğini söyledi. Konuşmasına devam eden Cliff, “Bir sütyen markasına Sari (Hindu kadınların geleneksel kıyafeti) adı verilse, doğru olur mu? Büyük saygısızlık olur. Kimono’da Japon kültürünün bir ifadesi. Kim Kardashian’a ait bir kelime olamaz” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı