Mariya Zaharova, Emmanuel Macron ile Dalga Geçti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşmiştir" açıklamasına Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'dan alaycı cevap geldi.

Bütün dünyada NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) ile alakalı tartışmalar sürerken son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, NATO ile alakalı sorgulayıcı sözler söyledi. Macron, Ekonomist Dergisi’nde paylaşılan röportajında, “NATO, baş düşman olarak algılanan Varşova Paktı’na bir cevap olarak ortaya çıktı. 90’lı senelerde, baş düşmanın yok olmasının ardından bu jeopolitik projeye yeni bir mana getiremedik. Rusya’nın baş düşman olmayı sürdürdüğünü düşünmek ise manasız” dedi.


“NATO’NUN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ”

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarında en önemli bölüm ise “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir” sözleri oldu.

ZAHAROVA MACRON İLE DALGA GEÇTİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un bu sözleri bütün dünya gündemine bomba gibi inerken bu açıklamaya en dikkat çeken yanıtı gene Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova verdi. Hemen hemen her zaman ABD ve NATO’yu hedefleyen Zaharova bu defa NATO’yu Macron’un sözleri ile vurarak alaycı sözler söyledi. Sosyal medya sayfasından Macron’un açıklamalarına cevap veren bir mesaj yayınlayan Zaharova, “NATO’nun şu anki durumunun doğru bir açıklaması. Doğru sözler ve meselenin aslını kavramışlar” dedi.

Zaharova bu mesajında ise sosyal medya dilinde dalga geçen bir ifade olan kahkaha ifadesi emojilerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı