adplus-dvertising

Mariupol’de beyaz kurdele takmayanlar için vur emri!

Rus askerleri bugün ele geçirdiklerini duyurdukları Mariupol şehrindeki sivillere ‘beyaz kurdele’ takmamaları halinde vurulacaklarını açıklarken Ukraynalı yetkililer bunun bir tuzak olduğunu, Rusya’nın beyaz kurdele ile sivilleri yem olarak kullandığını öne sürdü.
Takip et
Mariupol’de beyaz kurdele takmayanlar için vur emri!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD ve Avrupa başta olmak üzere bütün dünyanın Ukrayna ile alakalı en büyük korkusu bugün gerçek oldu. Rusya Savunma Bakanlığı Azovstal demir çelik fabrikası hariç Mariupol şehrini ele geçirdiklerini ve yüzlerce sivil ve askerin saklandığı tesisin tamamen sarıldığını duyurdu.

AZOVSTAL FABRİKASINDA ÇARESİZ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Donbas bölgesinde büyük bir saldırıya hazırlanan Rusya bölgede Ukrayna’nın elindeki en büyük kenti ele geçirerek büyük bir avantaj elde etti.

Şehirde 1478 askerin Rus kuvvetlerine teslim olduğu açıklanırken günlerdir Azovstal demir çelik fabrikası içinde bekleyen ve teslim olmayı reddeden Ukraynalıların çaresiz bekleyişi sürüyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus kuvvetlerinin tamamen sardığı tesis için ‘Sinek bile uçamayacak’ talimatı verirken içerideki sivil ve askerlerin gıda, içecek ve ilaçlarının tükendiği öğrenildi.

‘BEYAZ KURDELE’ TAKMAYANLAR VURULACAK

Rus askerleri ele geçirdikleri şehirdeki sivillere kıyafetlerine ‘beyaz kurdele’ takmamaları halinde vurulacaklarını açıkladı.

Mariupol Belediye Başkanının danışmanı Petro Andriushchenko Rusya’nın ‘kurdele’ uyarısını doğrularken “Sokakta gördükleri herkese doğrudan ateş açma tehdidinde bulunuyorlar” şeklinde konuştu.

Mariupol’de beyaz kurdele takmayanlar için vur emri!

Geçtiğimiz günlerde teslim olan ve yaralı arkadaşlarını taşıyan Ukraynalıların elinde beyaz bir bez parçası olduğu görülmüştü.

UKRAYNA: BU BİR TUZAK SİVİLLERİ ‘YEM’ YAPIYORLAR

Rusya’nın uyarısı ilk başta sivilleri korumaya yönelik bir hamle olarak düşünülse de Ukraynalı yetkililer bunun esasında korkunç bir tuzak olduğunu öne sürdü.

Dailymail’in Ukraynalı yetkililere dayandırdığı haberine göre, Rus birlikleri Rusya’nın sembolü olan beyaz kurdeleyi kollarına takan sivilleri Ukraynalı keskin nişancılar için ‘yem’ olarak kullanıyor.

Böylelikle Ukraynalılar birbirini öldürürken Rus birlikleri de Ukraynalı keskin nişancıların yerlerini tespit edebiliyor.

Mariupol’de beyaz kurdele takmayanlar için vur emri!

SOKAKLARDA RUS TANKLARI

Ajanslara ve sosyal medyaya düşen görüntülerde ‘Z’ işaretli tanklar tarafından çevrilmiş şehirde çaresiz sivillerin kollarına beyaz bir bant takarak güvenli alanlara kaçmaya çalıştığı görüldü.

Mariupol’de beyaz kurdele takmayanlar için vur emri!

Rusya bölgenin 3-4 gün içerisinde temizleneceğini öne sürerken sanayi bölgesinde sıkışıp kalan Ukraynalılar için endişeler sürüyor.

SİVİLLERİ BİLEREK VURUYORLAR

Öte yandan Başkent Kiev yakınlarındaki Borodyanka’da dokuz sivilin cansız bedenine ulaşıldı. Kiev bölgesi emniyet müdürü, “Bu insanlar işgalciler tarafından öldürülmüş ve kimilerinin üstünde işkence işaretleri var. Bu insanların sivil olduğunu vurgulamak isterim. Rus ordusu direniş göstermeyen sivilleri bilerek vuruyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.