adplus-dvertising

Mariupol Belediye Başkanı Boyçenko: “210’u çocuk 5 bin kişi hayatını kaybetti”

Mariupol Belediye Başkanı Vadim Boyçenko, Rus ordusunun Mariupol’e düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 210’u çocuk olmak üzere toplam 5 bin kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
Takip et
Mariupol Belediye Başkanı Boyçenko: “210’u çocuk 5 bin kişi hayatını kaybetti”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, saldırılardan en çok etkilenen kentler arasında yer verilen ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Diran tarafından “Yeni Halep” olarak isimlendirilen Mariupol’de sivil can kaybı 5 bine ulaştı. Mariupol Belediye Başkanı Vadim Boyçenko yaptığı açıklamada, “27 Mart baz alındığındaki sivil can kaybı 210’u çocuk olmak üzere 5 bindir” ifadelerini kullandı.

Boyçenko, kentin yüzde 90’ını yaratan 2 bin 340 binanın zarar gördüğünü ve bunlardan bin 40 tanesinin tamamen yıkıldığını söyleyerek, 61 bin 200 müstakil evin zarar gördüğünü ve bunlardan 27 bin 200’ünün yıkıldığını açıkladı. Boyçenko öte yandan, Rus saldırılarında 10 hastanenin, 57 okulun ve 70 anaokulunun da zarar gördüğünü söyleyerek, çatışmaların devam etmesi nedeniyle bu rakamların yaklaşık rakamlar olduğunu açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.