Marilyn Monroe’nun Elibisesi Şok Fiyata Alıcı Buldu

Monroe'nun en unutulmaz filmlerinden birinde giydiği kıyafet, Los Angeles'taki açık artırmada 280 bin dolara (yaklaşık 1 milyon 600 bin TL) satıldı.
Marilyn Monroe’nun Elibisesi Şok Fiyata Alıcı Buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sinemanın en efsane isimlerinden olan Marilyn Monroe 1962 yılında hayatını kaybetmişti. Sinema literatürüne ‘Aptal sarışın’ kelimesini kazandıran Monroe’nun en unutulmaz filmlerinden birinde giydiği kıyafet yaklaşık 1 milyon 600 bin TL’ye alıcı buldu..

‘SAHNE AŞIKLARI’ FİLMİNDE GİYDİĞİ KIYAFET SATILDI

Birkaç parçadan oluşan kostüm, Monroe’nun 1954 yapımı Sahne Aşıkları adlı komedi filminde giydiği siyah ipek bir üst, yere kadar uzanan çiçekli etek ve hasır şapkayı içeriyor. Söz konusu kıyafet, 1962 yılında ölen Hollywood yıldızının giydiği ve cuma günü müzayedede satılan kostümlerden sadece biriydi. Monroe’nun, 1954 yapımı Sahne Aşıkları isimli komedi filminde giydiği, siyah ipek bir üst, yere kadar uzanan çiçekli etek ve hasır şapkadan oluşan kostüm, 280 bin dolara (1 milyon 600 bin TL) alıcı buldu. Müzayedede ayrıca, Monroe’nun Erkekler Sarışın Sever ve Dönüşü Olmayan Nehir filminde giydiği ikonik elbiseler de satıldı.

Marilyn Monroe’nun Elibisesi Şok Fiyata Alıcı Buldu

Marilyn Monroe’nun Elibisesi Şok Fiyata Alıcı Buldu

KENNEDY’E ŞARKI SÖYLEDİĞİ KIYAFETİNİN REKORUNA ULAŞAMADI

Birçok ürün yüksek fiyatlara satılsa da hiçbiri Monroe’nun 1962’de zamanın ABD Başkanı John F. Kennedy’ye “doğum günü” şarkısını söylerken giydiği altın kristalli elbisenin 2016’da rekor kıran 4,8 milyon dolarlık (yaklaşık 27 milyon TL) satışına yaklaşamadı.

Elbise etkinlikte 250 bin dolara (yaklaşık 1 milyon 420 bin TL) satıldı. Satışa sunulan diğer kıyafetlerse yıldızın Dönüşü Olmayan Nehir (River Of No Return) filminde giydiği ve 175 bin dolara (yaklaşık 1 milyon TL) alıcı bulan sarı elbiseyle Bazıları Sıcak Sever (Some Like it Hot) filminin basın konferansında giydiği düşünülen siyah ipek kokteyl elbisesi oldu..

Beverley Hills merkezli Julien’s Auctions şirketi tarafından düzenlenen açık artırmada ayrıca, Monroe’nun Erkekler Sarışınları Sever (Gentlemen Prefer Blondes) filmindeki yere kadar uzanan, uzun kollu ve payetli kırmızı ipek elbisesini de kapsıyor.

Elbise etkinlikte 250 bin dolara (yaklaşık 1 milyon 420 bin TL) satıldı. Satışa sunulan diğer kıyafetlerse yıldızın Dönüşü Olmayan Nehir (River Of No Return) filminde giydiği ve 175 bin dolara (yaklaşık 1 milyon TL) alıcı bulan sarı elbiseyle Bazıları Sıcak Sever (Some Like it Hot) filminin basın konferansında giydiği düşünülen siyah ipek kokteyl elbisesi oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.