Marilia Mendonça kimdir, ölüm nedeni ne? Hayatını kaybeden Marilia Mendonça kaç yaşındaydı?

Sosyal medya platformu Instagram’da 40 milyondan fazla takipçisi bulunan Brezilyalı şarkıcı Marilia Mednonça hayatını kaybetti. Ünlü ismin ölüm sebebi ise merak konusu oldu. Peki Marilia Mendonça kimdir, ölüm nedeni ne? Hayatını kaybeden Marilia Mendonça kaç yaşındaydı? İşte merak edilenler…
Takip et
Marilia Mendonça kimdir, ölüm nedeni ne? Hayatını kaybeden Marilia Mendonça kaç yaşındaydı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Brezilyalı ünlü şarkıcı Marilia Mednonça’nın hayatını kaybettiği haberi sonrası ünlü ismin hayatı merak ediliyor. Mednonça’nın ölüm sebebi de araştırılıyor. Peki Marilia Mendonça kimdir, ölüm nedeni ne?

MARİLİA MENDONÇA KİMDİR?

Brezilya’da oldukça popüler olan ve kırsal kesimlerde ortaya “sertanejo” tarzı şarkı söyleyen Mendonça, 22 Haziran 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. Gelecek ay iki yaşını dolduracak bir oğlu bulunan Mendonça, Brezilya’nın en çok dinlenilen şarkıcıları arasında yer alıyordu.

Marilia Mendonça, “Patroas” albümüyle 18 Kasım’da Las Vegas’ta teslim edilecek Latin Grammy Ödülü’ne “sertanejo tarzında en iyi albüm” kategorisinde aday gösterilmişti.

Marilia Mendonça kimdir, ölüm nedeni ne? Hayatını kaybeden Marilia Mendonça kaç yaşındaydı?

MARİLİA MENDONÇA NEDEN ÖLDÜ?

Marilia Mendonça’yı taşıyan uçak, Brezilya’nın güneydoğusundaki Minas Gerais eyaletine bağlı Piedade de Caratinga kırsalında düştü. Uçağın düşmesi sonucu şarkıcının öldüğü açıklandı.Uçak düştüğünde Marilia Mendonca, Brezilya’nın Minas Gerais kentine konser vermek üzere yola çıkmıştı. Kaza, Mendonca’nın konser vereceği yerden 12 km uzaklıkta yerel saatle 15.30 civarında gerçekleşti.

Kazada ünlü şarkıcı ile birlikte amcası da hayatını kaybeden dört kişi arasında olduğu belirtildi. Mendonca’nın çalışanları, olayla ilgili açıklamalarında şu satırlara yer verdiler: “Şarkıcı Marília Mendonca, yapımcısı Henrique Ribeiro, amcası ve danışmanı Abicieli Silveira Dias Filho’nun ölümünü büyük bir üzüntüyle teyit ediyoruz. Uçak Goiânia’dan kalktı. Marília’nın bu gece bir sunum yapacağı Caratinga/MG’ye gitmek üzere yola çıktı. Şu anda elimizdeki bilgiler bunlar.”

itfaiye de şarkıcının ölümünü Twitter’da doğruladı. Açıklamada, “Bu Cuma, Beech Aircraft adlı küçük bir uçak, Piedade de Caratinga’nın kırsal bölgesinde düştü. CBMMG, uçağın şarkıcı Marília Mendonca’yı taşıdığını ve onun ölen kurbanlar arasında olduğunu doğruladı.”

G1 haber sitesine göre uçak, Marilia’nın cuma günü daha sonra bir konser vermesi planlanan Caratinga’ya gitmek üzere orta batıdaki Goiania kentinden ayrıldı.

Brezilya hükümeti kültür departmanı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Marilia Mendonca, Brezilya bölgesel müziği ve kültürü için bir miras bırakıyor. Kesinlikle unutulmayacak” dedi.

2019’da Marilia Latin Grammy ödülünü kazandı ve albümü Todos os Cantos üçlü platformda çıktı. Albümün ana şarkısı Ciumeira, Spotify’da neredeyse 185 milyon kez dinlendi. Şarkıcının iki yaşında bir oğlu vardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.