Mardin’in Kızıltepe İlçesine Havan Mermisi Düştü!

YPG'li teröristlerin Suriye tarafından attığı havan mermisi sonucunda Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 2 sivil şehit oldu, 12 kişi de yaralandı.

Terör örgütü YPG/ PKK’nın Suriye’de işgal ettiği yerlerden Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki sivillere dönük gerçekleştirdiği havan mermili saldırıda 2 sivil yaşamını yitirdi, 12 kişi yaralandı.


Mardin Valiliği saldırı ile alakalı açıklama paylaştı. Paylaşımda, “Sivillerin hedef alındığı havan saldırısında 2 sivil şehit düştü, 12 sivil yaralandı.” denildi.

2 SİVİL ŞEHİT OLDU

Valilikten paylaşılan açıklamada şöyle denildi: 15.10.2019 tarihinde Suriye tarafından PKK/PYD-YPG terör örgütü üyeleri tarafından İlimiz Kızıltepe İlçesi Taşlıca ve Otluk Kırsal Mahalleleri’ne siviller hedef alınarak gönderilen havan ve roket mermilerinin isabet etmesi neticesinde, (2) sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (12) sivil vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı Vatandaşlarımız Kızıltepe ve Mardin Devlet Hastaneleri’ne gönderilerek tedavi altına alındı. Şehit olan sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı