Mardin’den Kuşadası’na Gidip Denizle Tanıştılar!

Nusaybinli çocukların hayalleri, Türkiye'nin tatil cenneti ilçede gerçeğe döndü. Tarihi yerleri gezen minikler deniz keyfini de ilk kez yaşadılar.
Mardin’den Kuşadası’na Gidip Denizle Tanıştılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adı yıllardır terör ile anılan, hendek terörünün yoğunlaştığı dönemde yerle bir olan Nusaybin, Mardin’in kanayan yarası olmuştu. PKK’lı hainlerin kazdığı hendekler ve yollara tuzakladığı mayınlar nedeniyle şehir hayalet bir siluete bürünmüştü. Bölgede yaşayan ve terör mağduru olan miniklerin yüzü uzun süre sonra güldü.

Birçoğu hayatında ilk kez ilçe dışına çıkan minikler Kuşadası’nda 2 günlük tatilin keyfini çıkardı. Yüzleri tertemiz, gözleri ışıl ışıl bakan bu çocukları konuk eden Belediye Başkanı, onlara unutamayacakları anlar yaşattı. Ömer Günel’in organizesi ile minikler ultra lüks bir otelde ağırlandı, bölgenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Çocukların asıl mutluluğu ise deniz keyfi yaşadıkları anlardaydı.

“BİZİ ÇOK İYİ AĞIRLADILAR”

Hayatlarında ilk kez denize girme mutluluğu yaşayan çocukların neşesi görülmeye değerdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan bazı minikler, hayatları boyunca unutamayacakları günler yaşadıklarını ve çok heyecanlandıklarını söyledi. Çok iyi ağırlandıklarını dile getiren minikler, ilçelerinde kalan diğer çocukların da bu fırsatı yaşamasını istedi. 7-14 yaş aralığındaki miniklerin tatil turlarının ilerleyen dönemde de devam edeceği ifade edildi.

  • deniz
  • kuşadası
  • mardin
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.